Práce realitního makléře: Jaké jsou požadavky a výše platu?

Pohráváte-li si s myšlenkou na změnu profese, možná vás napadlo, že zkusíte své štěstí v realitách. Pozice realitního makléře láká především mladé lidi, ale uplatnit se mohou i starší ročníky. Pokud vám chybí ucelená představa o tom, v čem práce realitního makléře spočívá a jak může být ohodnocena, nepřestávejte číst.

O čem je skutečně práce realitního makléře?

Realitní makléř - práce jako každá jiná. Anebo ne? Může vám přinést absolutní volnost, a zároveň velmi slušné výdělky. Samozřejmě nikoliv zadarmo. Miliony bez práce vás v tomto oboru skutečně nečekají – zda se vám práce vyplatí, záleží na vaší píli, schopnostech a časových možnostech. Většina lidí si myslí, že práce v realitách spočívá pouze v prodeji nemovitostí. Jedná se však pouze o jednu z mnoha dílčích činností. Kromě prodeje a pronájmu domů a bytů makléř nabízí i finanční a právní poradenství. Zároveň musí být připraven na práci v terénu a asistovat klientům vždy, když to bude zapotřebí. Nedílnou součástí je také špetka psychologie.

Co je k výkonu realitního makléře zapotřebí?

Jak se stát realitním makléřem? Dobrá zpráva je, že na startovní čáře jsou si všichni rovni. Nepotřebujete vysokoškolské vzdělání ani certifikace. V ČR není profese nijak regulována. Což ovšem neznamená, že jde o profesi vhodnou pro každého. Předpokladem jsou chuť na neustálé zlepšování a chuť na sobě pracovat.

Kolik si realitní makléř vydělá?

Jistě vás zajímá plat realitního makléře – stojí vůbec profese za to i z finančního hlediska? Výše příjmů je přímo úměrná času a pracovnímu nasazení. Pro někoho jde o možnost, jak si přivydělat pár tisíc měsíčně, pro profi makléře naopak regulérní zdroj příjmů, který se pohybuje řádově v desítkách tisíc měsíčně.

K jaké realitce se připojit?

A u které realitní společnosti začít? To je na vás. Chcete-li se však spolehnout na zázemí silného partnera, podnikejte pod záštitou RE/MAX Anděl. Nováčci inkasují provizi ve výši 50 % a zaběhnutí makléři 80 %. Více se dozvíte na remaxandel.cz.

Publikováno: 09. 02. 2018

Kategorie: Práce

Autor: admin

Tagy: jak se stát realitním makléřem | plat realitního makléře