Půjčky bez registru a u koho je získat

Existuje poměrně dost lidí, kteří si potřebují půjčit peníze, ale nechtějí, aby někdo prověřoval jejich finanční minulost v úvěrových registrech. Ty u nás existují celkem tři: Bankovní registr klientských informací (BRKI), Nebankovní registr klientských informací (NRKI) a registr Solus. Všechny tři registry shromažďují informace o úvěrové historii dlužníků. Tyto informace mohou být v registru i několik let po doplacené půjčky.

Co jsou úvěrové registry

BRKI a NRKI jsou tzv. pozitivní úvěrové registry, v nichž je vidět nejen problematické, ale také řádné splácení půjček. Solus je negativní registr a je v něm tedy uvedena každá pozdě zaplacená platba, neuhrazená splátka, a to i několik let poté, co k problému došlo. Bohužel pro dlužníky, netýká se to jen úvěrů. Členy Solusu jsou i mobilní operátoři, poskytovatelé energií či dalších služeb, takže se v něm objeví i třeba nezaplacené vyúčtování za odběr elektřiny, nebo neuhrazený tarif za mobil. A to je často důvod, proč žadatelé o úvěr hledají půjčky bez registru.

Kdo o půjčky bez registru žádá

Půjčky bez nahlížení do registru hledají obvykle lidé, kteří mají v registrech i velmi malý problém – jednu zapomenutou splátku, pozdě uhrazený účet za mobilní telefon, ale i pár set nezaplacených korun jim může zcela zrušit šanci na úvěr v bance nebo klasických velkých nebankovní společností. A to platí i o žadatelích, kteří mají dostatečný stálý příjem a určitě by půjčku spláceli včas, jen prostě nemají čistý štít. Právě proto existuje nabídka půjček bez registru.

Jaké jsou typy půjčky bez registru

Nejoblíbenějším takovým produktem je rychlá půjčka bez registru. Jedná se o úvěr, který je obvykle možné vyřídit online nebo telefonicky a rozhodnutí žadatel získá i během několika minut. Nejčastěji se jedná o tzv. půjčky do výplaty, tedy o jakousi první pomoc na překlenutí finanční nouze. Poskytují se nejčastěji ve výši několika tisíc korun, a to buď hotově, nebo převodem na účet – závisí na konkrétních podmínkách poskytovatele úvěru. Půjčky ihned bez registru a Solusu jsou vhodné pro každého, kdo potřebuje rychle vyřešit finanční problémy. Nemusí se ale jednat jen o pár tisíc korun, lze si takto půjčit i několik set tisíc. Na internetu je řada srovnávačů, kde si můžete porovnat parametry jednotlivých úvěrů. Nebo se můžete podívat přímo na webové stránky některého poskytovatele, k nejznámějším patří např. Provident, Pronto půjčka, Profi Credit nebo 123půjčka. V každém případě si prohlédněte více nabídek a jednotlivé produkty si porovnejte, než uzavřete smlouvu. Dobrý vodítkem mohou být i recenze klientů na internetu. Mimochodem, smlouvy nemusíte ani klasicky podepsat, lze je schválit třeba i odesláním jedné SMS.

Publikováno: 28. 10. 2016

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: profi credit | pronto půjčka