Provozujete strojírenský podnik? Zvyšte efektivitu díky kvalitním pomůckám

Podnikání ve strojírenském odvětví je páteří české ekonomiky. Z toho důvodu se pouze v naší malé zemi pohybují stovky dobrých firem, jejichž produkty každý den putují do všech světových stran. Jestli se chcete v tomto vysoce konkurenčním prostředí udržet nad vodou, musíte dodržovat přesnou, rychlou a kvalitní výrobu. Jak na to?

Nešetřete na zaměstnancích

Nezáleží na tom, z jakého odvětví získáváte nejvíce klientů, všichni z nich vyžadují extrémně přesné obrobky. V dnešní době není řešení jedné setiny milimetru ničím výjimečným. Přesně proto se už dávno všichni šikovní majitelé firem spoléhají na moderní CNC centra. Ta dokážou chrlit jeden kus za druhým. Ani nejlepší programování, špičkově napsaný program a dobře naměřené nástroje však nezaručují úspěch. Nepatrné rozměry se totiž mohou velmi snadno rozházet. Stačí jen malá změna teplot uvnitř místnosti, neviditelné obroušení nožů, špatně napsané znaménko v korekcích a problém je na světě. Z toho důvodu musíte svým zaměstnancům přikázat stoprocentní kontrolu všech důležitých součástí zakázky.

Měřidla a kalibry

Tím se dostáváme k měřidlům, jako je například hloubkoměr, dutinoměr, úchylkoměr, mikrometrické měřidlo a podobně. Tyto pomůcky dokážou snadno určit, o kolik setin milimetru je ještě nutné upravit konkrétní rozměr. Z hlediska uložení díry a hřídele, stejně jako v případě řezání závitů jsou však poměrně bezbranné. Přesně proto přichází na scénu závitový kalibr, měřicí kroužky, kalibr válečkový a samozřejmě i třmenový. Dané vybavení musí být vždy ve špičkovém stavu, protože představuje nejdůležitější součást všech zakázek. Jeho objednání je velmi snadné. Stačí si otevřít webové stránky pod vloženými odkazy a ihned se před vámi objeví pestrá nabídka populárního e-shopu.

Publikováno: 27. 05. 2023

Kategorie: Podnikání

Autor: admin