Živíte se hlavou? Hrejte počítačové hry a nebudete zapomínat
Patříte k lidem, kteří ke své práci používají mozek? V tom případě je pro vás paměť důležitější než ostatní schopnosti a měli byste si ji pravidelně trénovat. Díky paměti jsme totiž schopni uchovávat a v budoucnu používat důležité informace, které se do nervových spojů zapisují na základě předchozích zkušeností. I u lidí s velmi dobrou pamětí však postupem času některé spoje vyhasínají a informace, které nebyly dostatečně zařazeny, vytěsníme do nevědomí. Zapomínání je lidské a k procesu pamatování zkrátka neodmyslitelně patří. Vedeme proti němu nerovný boj, který nemůžeme nikdy vyhrát. Můžeme ho však výrazně zpomalit. A my vám poradíme jak!
Podle Ebbingausovy křivky zapomeneme nejvíce informací v průběhu několika prvních hodin poté, co je vstřebáme a právě proto bychom si měli nově nabyté vědomosti několikrát zopakovat. Míra zapomínání po týdnu nebo po měsíci se přitom už nijak výrazně neliší. Zajímavý je i fakt, že si pamatujeme až 90 % toho co děláme, ale jen 10 % toho co čteme.
Zapomínání se sice u většiny lidí ve větší míře projevuje až v pokročilejším věku, ovšem u některých jedinců k němu dochází mnohem dříve. Ideálním nástrojem pro trénování paměti jsou logické hádanky, cvičení a počítačové hry. Budete-li tréninku věnovat dostatek času, pravděpodobně paměť výrazně posílíte. Pokud vám tyto metody nepomohou, sáhněte po přírodních doplňcích stravy s obsahem mozkových stimulantů. DMAE, ženšen, gingko biloba, guarana nebo taurin dokáží mozek pořádně nakopnout a to bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Kromě toho podporují schopnost učení a eliminují poruchy soustředění.
Přírodní přípravky na podporu paměti a soustředění hojně využívají studenti (podle průzkumů dokonce až čtvrtina amerických a evropských studentů), ale také lidé, kteří se živí „hlavou“. Mezi známé doplňky stravy patří i BrainActive, ve kterém jsou obsaženy také potřebné vitamíny a další potřebné látky.
Publikováno: 10. 03. 2013
Kategorie: Ostatní