Rusňákova investiční skupina DRFG své klienty dobře zná

Aby se společnosti dařilo, musí znát své klienty. Zakladatel společnosti DRFG David Rusňák si je toho dobře vědom. Jeho investiční společnosti dbá na recenze, diskuze a reakce lidí. Oproti zahraničním investorům se Češi rozhodují mnohem více emocionálně, a když si pročtete diskuze, je to v nich hodně znát. Rozhodují se mnohem více na základě pocitů a dojmů než na základě jasných faktů. Chtějí si sice sami rozhodovat o svých investicích, ale paradoxně si zjišťují informace zcela nedostatečným způsobem, a na to u nás již mnoho investorů doplatilo.

Na co si dát pozor

Na internetu se rozmohl docela nebezpečný trend a objevilo se mnoho cílených nabídek, které se na první pohled jeví jako profesionální s fantastickým zhodnocením, ale nepodléhají žádné regulaci. Lidé se často na internetu nebo svými známými nechávají přesvědčit k vložení finančních prostředků do instrumentů, kde o ně velmi snadno přijdou. To ale neplatí v oblasti kolektivního investování, které podléhají přísné regulaci a obecně mají v celé EU velmi vysokou úroveň. Situace na trhu je klidná, ale očekává se, kdy se to zlomí. Už 8 let za sebou je trh v růstovém trendu a s každým dnem se zvyšují rizika tržního poklesu, dodává David Rusňák z DRFG.

Vývoj trhu

Akciový růst takto nemůže pokračovat do nekonečna a indikátory i zkušenost napovídají, že jsme příliš vysoko. Lidé by měli být obezřetní, do čeho a kdy budou investovat. Trhy jsou na maximech, ale současně slábne důvěra investorů. V uplynulém roce to ovlivnil politický vývoj. Pokud ale investiční společnost klienty dobře zná, stejně jako situaci na trhu, pomyslné stoupající letadlo může letět stále vzhůru. Společnost DRFG se záměrně obchodování s akciemi vyhýbá. Cílí na opatrnější klienty, kteří chtějí porazit inflaci a vydělat si asi 2 až 3 % nad stav inflace. Nikdy proto nedosáhnete zhodnocení kolem 10 % ročně, jaké má v dlouhodobém období třeba akciový index. Mezi klienty patří zejména fyzické osoby, ale i institucionální investoři, kteří si rádi ovlivňují investice svých prostředků. Stále se více daří získávat jejich důvěru a následně zhodnocovat jejich investice.

Publikováno: 14. 03. 2018

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: david rusňák | investice