SketchUp: Výkonný CAD software vás v mnoha ohledech příjemně překvapí

Hledáte výkonný CAD software, který vám umožní tvorbu 3D modelů? V tom případě se pohodlně usaďte. Představíme vám populární nástroj, který je postaven na odlišném základu než klasické CAD programy, ale přesto se vám s ním bude perfektně spolupracovat. SketchUp se stane vašim věrným pomocníkem, bez kterého si posléze nebudete moct představit efektivní práci.

Proč se vyplatí používat SketchUp

CAD software SketchUp se v současné době využívá napříč mnoha obory. Používají ho lidé, kteří se pohybují ve strojírenství, průmysloví designeři, architekti, výrobci nábytku a další. Jde o výkonný 3D skicář a modelář, který umožňuje tvorbu trojrozměrných modelů od koncepční fáze návrhu až po vypracování podrobných detailů. Práce ve SketchUp je velmi intuitivní, probíhá přímo v 3D prostoru a umožňuje velmi rychlou tvorbu modelu. Ten lze zobrazit v různých stylech – od pokrytí různými materiály až po efekt ručně kreslené skicy. Za zmínku stojí také možnost tvorby efektní 3D prezentace a přítomnost 2D prezentačních nástrojů (např. model LayOut).

Používáte starší verzi? Zvažte pořízení SketchUp 2015!

Nedávno vyšel SketchUp 2015, která nabízí ještě více funkcionalit než předchozí verze. Konkrétně jde o „Face-Finder“ - kód, který software využívá k vytváření ploch ve chvíli, kdy uživatel modeluje. Vylepšení doznaly také operace, např. „rozbít“, což si uvědomít především při tvorbě modelů v extra velikosti. Díky vlastním stylům je vykreslení modelu podstatně rychlejší. Přibyla nová položka „rychlé styly“ v okně stylů, a to včetně těch, které vytvořil uživatel. Přibyly také nové nástroje jako rotující obdélník, 3bodový oblouk, polygon, kontrola pravopisu v LayOut. Zároveň byly přepracovány štítky a u materiálů byla přidána funkce umožňující smazání všech materiálů na modelu. Chcete-li si nejnovější verzi CAD software SketchUp vyzkoušet bezplatně, nainstalujte si 30denní demo verzi. Více na www.3epraha.cz.

Publikováno: 01. 02. 2015

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: sketchup | sketchup 2015