Sociální sítě vám mohou překazit pracovní pohovor. Ukliďte si na nich!

Facebook, Twitter, Instagram. Sociální sítě dnes využívá téměř každý, tak proč byste se jim měli vyhýbat právě vy? Kromě časové úspory se nenabízí žádný logický důvod. Problém však může nastat v případ nevhodného obsahu. Pokud právě hledáte, počítejte s tím, že si vás personalista prolustruje. A když objeví fotky, které se mu nebudou líbit, vaše šance na získání dané pracovní pozice klesnou na bod mrazu. Řešení? Měli byste si na sociálních sítích "uklidit". Sociální sítě jsou fenoménem dnešní doby. Kdo nesdílí své soukromí, jako by ani nebyl. Jenomže některé záležitosti by váš budoucí zaměstnavatel přeci jen vidět nemusel. Může si o vás udělat negativní obrázek, a to i navzdory tomu, že je realita někde jinde. Protože platí to, co je na fotkách - pozadí daného snímku mu objasnit nestihnete.

Co si představit pod pojmem nevhodný obsah?

Snem zaměstnavatelů jsou solidní zaměstnanci s vybraným chováním. Proto není moudré publikovat fotografie, kde jste takzvaně pod obraz. Nevhodné jsou také extrémní názory a sprosté statusy, byť jsou zveřejněny z legrace. Zaměstnavatel nemůže tušit, zda jste pouze velký vtipálek, nebo prezentujete názory, které skutečně zastáváte. Problém může nastat i v případě, že kompromitující fotografie zveřejní na sociální sítě někdo z okruhu vašich známých. Proto je vhodné zkontrolovat také jejich profily a případně kamarády požádat, aby snímky odstranili.

Měli byste ze sociálních sítí nadobro zmizet?

Nemusíte to hnát do extrémů. Personalisté jsou také lidi a pravděpodobně mají vlastní profily na sociálních sítích. Měli byste však smazat obsah, který by vás mohl v jejich očích poškodit. A nezapomeňte ani na ostatní weby, jako jsou diskuzní fóra apod. Objevíte-li cokoliv nevhodného (např. komentář, který jste psali v minulosti), kontaktujte správce webu a požádejte ho, aby obsah odstranil. Chcete-li, aby se personalista zaměřil na vaše vzdělání, kvalifikaci a profesní úspěchy, založte si profesní profil. Zapište se na kurz pro LinkedIn a dozvíte se, jak na to.

Publikováno: 04. 03. 2018

Kategorie: Ostatní

Autor: admin