V uklizené a dobře zorganizované dílně se pracuje mnohem efektivněji

Bez ohledu na to, zda v dílně trávíte volný čas, nebo si v ní každý den „od kroutíte“ regulérní pracovní dobu, byste ji měli udržovat v perfektním stavu. Důvod? Vždy okamžitě najdete to, co právě hledáte, a navíc se vám bude pracovat mnohem příjemněji. Binec = zmatek a v tom se zkrátka efektivně dělat nedá. Následující doporučení se vám rozhodně vyplatí dodržet.

Stůl neboli ponk musí být vždy prázdný

Pracovní stůl je středobodem každé dílny. Přesto máme tendenci na něm kupit spoustu nepotřebných věcí. Ty zbytečně zabírají pracovní plochu, a tudíž snižují efektivitu práce. Pamatujte, že na ponku by měl být napevno pouze svěrák. A samozřejmě věci, se kterými právě pracujete. Nic navíc.

Kouzelná magnetická lišta

Kam s nářadím, které berete do ruky příliš často než abyste ho ukrývali a zase objevovali v útrobách stolu či skříňky? I tento „problém“ má snadné řešení - připevněte na stěnu magnetickou lištu a všechny pomocníky odložte právě na ní. Budete ji mít na dosah ruky, ale nebudu vám překážet. Jak geniální, že jste na to nepřišli dříve.

Podlaha je duší dílny, udržujte ji čistou

Chůze po podlaze pokryté pevnými nečistotami rozhodně není komfortní. A protože hovoříme o dílně, a poměrně často se na ní dostanou zbytky materiálů, se kterými si poradí pouze vhodně zvolený průmyslový vysavač. Pořiďte si ho a v případě potřeby ho neváhejte použít. Předem si však ujasněte, co budete vysávat. Zatímco některé průmyslové vysavače jsou určeny spíše na jemný prach, jiné zase na vysávání chemikálií apod.

Průmyslový vysavač se stane vašim nejlepším přítelem. Alespoň v rámci úklidu dílny.

Ve větších dílnách nachází využití i podlahové mycí stroje. Pokud se nechcete udřít s mopem, neváhejte.

Pořiďte si praktický nábytek

V dílně se neobejdete bez nábytku. Zapomeňte však na starý nábytek, kterého jste se zbavili domácnosti - potřebujete něco bytelnějšího a přehlednějšího. Jasnou volbou jsou regály, případně kovové skříně s organizéry na drobnosti. A nepřehlédněte ani závěsné systémy a menší skříňky na kolečkách. Jinými slovy - zařiďte si dílnu tak, aby vyhovoval a způsobu využití, bylo v ní dostatek úložného prostoru pro všechny vaše nástroje a příslušenství, a zároveň vám zbylo dost místa na práci.

Publikováno: 25. 03. 2019

Kategorie: Práce

Autor: admin