Vybíráte lepicí pásku? Poradíme vám, jak na to

Na maličkostech záleží, proto byste neměli podceňovat ani zdánlivě nepodstatné věci, jako je lepicí páska. Běžní uživatelé sice kvalitu příliš neřeší, ale obchodník by měl k výběru přistupovat svědomitě a preferovat kvalitu před nejnižší cenou. I ta je samozřejmě důležitá, ale rozhodně ne než odolnost. Chcete-li, aby vaše zboží dorazilo do cíle v pořádku, nepřestávejte číst.

Pásky z PVC, nebo BOPP?

Lepicí pásky z polyvinylchloridu (PVC) mají dlouhou historii. Začaly se vyrábět již v roce 1935 a rychle si získaly popularitu pro své mimořádné vlastnosti – odolnost vůči vlivům prostředí. Momentálně se vyrábí z fólie o síle 28 – 37 mikronů. Nevýhodou lepicích pásek z PVC je obsah problematických přísad, respektive likvidace, při které jsou tyto látky toxické. Dále pak velký potenciál pro tvorbu průsakové vody. Podstatně lépe jsou na tom lepicí pásky z polypropylenu (BOPP). Materiál nezapáchá, je hypoalergický a fyziologicky nezávadný. Poměrně bezproblémová je i likvidace, neboť při spalování nedochází k uvolňování toxických látek. Polypropylenové pásky jsou tenké, ale přesto dostatečně pevné. Neobsahují těžké kovy, kadmium či změkčovadla, takže nezatěžují životní prostředí v takovém rozsahu jako PVC.

Kvalitní lepicí pásky i s potiskem

Ať už se nakonec rozhodnete pro balicí lepicí pásky z PVC, nebo BOPP, poohlédněte se po nich u předního českého prodejce. Společnost Pásky nabízí široký sortiment zboží včetně potisku nízkonákladovou flexotiskovou technologií a moderní sendvičovou technologií. Odborníci na obalový materiál zároveň zajišťují výrobu a potisk plastikových štítků a kartonů. Bližší informace o produktech a službách najdete na www.pasky.cz. Nebudete-li si vědět rady s výběrem, neváhejte kontaktovat kvalifikovanou zákaznickou podporu.

Publikováno: 27. 04. 2018

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: jak vybrat lepicí pásku | potisk lepicích pásek