Vyplatí se nákladní techniku koupit, nebo pronajmout?

Rozhodli jste se pro podnikání v oblasti přepravy, stavebnictví, případně jiných služeb, pro jejichž výkon potřebujete užitkové vozy nebo nákladní techniku? Pokud máte k dispozici dostatečně velký kapitál, můžete si pořídit zbrusu nové vozy a stroje. V opačném případě budete muset zvážit alternativu v podobě pronájmu nebo nákupu v bazaru. Které řešení je výhodnější právě pro vás a na co si dát pozor? V článku najdete odpovědi na všechny důležité otázky.

Na kolik bude nákladní technika vytížená?

S nákupem nákladní techniky se neunáhlujte. V prvé řadě si musíte uvědomit, jak často bude v provozu - každý den, nebo jen občas? Firmám, které potřebují nákladní a dodávková vozidla či stroje pro výkon hlavní činnosti, se obvykle vyplácí investovat do vlastního vozového/strojového parku. Pokud naopak víte, že vozy a techniku využijete jen nárazově či sezónně, pravděpodobně se vám vyplatí pronájem. Pronájem dopravní techniky je také rozumnou volbou pro firmy, které nechtějí zatěžovat rozpočet velkou jednorázovou investicí. Nespornou výhodou je jistě i mnohem méně starostí o technický stav. V případě problémů se o servis postará pronajímatel, jenž řeší také pojištění, přezouvání pneumatik a ostatní záležitosti související s provozem.

Koupě starší nákladní techniky a strojů

Spočítali jste si, že pro vás pronájem není výhodný? I tak můžete výrazně snížit náklady – poohlédněte se po bazarové nákladní technice. Zaměřte se na vozidla a stroje ve specializovaných bazarech jako TruckCentre v Praze. Zmíněný prodejce nabízí prodej nákladních vozů a techniky ve velmi dobré kondici a zároveň se zabývá pronájmem. Na trhu působí téměř čtvrt století a naprostá většina zákazníků v nabídce najde přesně to, co hledá. S výběrem vám ochotně poradí a doporučí optimální řešení.

Publikováno: 15. 03. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: admin