5 důvodů, proč začít obchodovat s binárními opcemi

Obchodování opcí, měn, komodit či akcií je laickou veřejností považováno za něco extrémně složitého. Především u opcí a jejich binární varianty tomu tak ale není. Tento druh obchodování je přístupný naprosto každému a v porovnání s ostatními možnostmi přináší nesporné výhody. Přečtěte si 5 důvodů, proč se o binární opce zajímat.

1. Jednoduchost

Obchodování binárních opcí je skutečně jednoduché. Vyberete si aktivum, které chcete obchodovat a následně zvolíte jeden z možných scénářů. Například, že v předem stanoveném datu bude cena vyšší nebo nižší než vámi zvolená. Spekulovat lze i na pohyb v určitém pásmu, mimo něj nebo na dotyk cenové úrovně během vámi zvoleného období. Vždy si nastavíte obchod podle sebe a tak víte, co přesně čeká. Binární obchodování je tak obchodem na jistotu.

2. Nízké riziko

Stejně jako každý business i binární opce sebou nesou určité riziko. Častým problémem, a to především u začátečníků, bývá psychologický faktor. I u obchodování měn (forex) si sice lze předem nastavit hodnotu, kdy se má obchod uzavřít a to jak v zisku (take profit), tak ve ztrátě (stop loss), ale obchodníci mají problém ztrátu přijmout, stop loss nepoužívají nebo posouvají a často skončí tím, že prodělají celý obchodní účet. Zde je výhodou, že jako obchodník vždy v době expirace znáte maximální zisk, ztrátu a počítáte s tím a nehrozí, že proděláte celý obchodní účet. Vždy dopředu víte, na čem jste a to je doslova k nezaplacení. Je to také hlavní důvod, proč jsou binární opce tak oblíbené.

3. Velikost obchodního účtu

Obchodování binárních opcí je skutečně pro každého. Investovat lze již od jednoho dolaru a to znamená jediné, žádné finanční omezení. Binární opce nabízejí další výhodu, doslova za pár korun si jejich obchodování můžete vyzkoušet. Například u brokera High/Low, si můžete otevřít obchodní účet již od $50 a ještě dostanete $50 cashback. To znamená, že pokud uděláte obchod za $50 a obchod vám nevýjde, tak mate pořád $50.

4. Minimální časová náročnost

Zřejmě přes týden chodíte do práce, nebo do školy. To ale vůbec nevadí, binární opce se vám časově přizpůsobí. Trh je sice o víkendu uzavřen, ale zadávat příkazy můžete klidně večer po práci. Časová náročnost je skutečně minimální. V platformě si připravíte příkaz, zadáte jej a do splatnosti se o obchod nemusíte starat, případně jen jednou za den, či dvakrát obchod zkontrolujete. Můžete samozřejmě otevřít i více obchodů najednou.

5. Oblíbenost binárních opcí

Možná vám to přijde jako hloupý důvod, proč obchodovat s binárními opcemi, ale v tomto článku, to má svou podstatu. V dnešní době jsou binární opce velice oblíbené a pořád víc lidí se o tento druh obchodování zajímá. Pro nás obchodníky je to velké plus. Hlavně z toho důvodu, že se objevují noví brokeři a ty budou chtít nabídnout lepší podmínky, než jiný broker. Prostě a jednoduše, se budou předhánět, který je lepší. Každý obchodník si najdete toho svého brokera, který mu bude sedět. Pokud chcete, zde je seznam všech doporučených brokerů pro obchodování binárních opcí. Brokeři jsou prověření a odzkoušení.

Publikováno: 29. 09. 2015

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: jak obchodovat s binárními opcemi