Automatizací k efektivnější výrobě

Máte pocit, že výrobní procesy ve vašem podniku nejsou tak efektivní, jak by se na dnešní dobu slušelo? Přestaňte hledat chybu v zaměstnancích a zkuste si vzpomenout, kdy jste naposledy modernizovali. Není to tak dávno, kdy se zpracovatelské provozy neobešly bez neustálých lidských zásahů, ovšem dnes vypadá výroba úplně jinak. Do popředí se dostávají hi-tech zařízení, které většinu úkonů zvládnou i bez naší asistence. Stačí jen trochu „pogooglovat“ a zjistíte, že výrobní linky vypadají, jako by je někdo vystřihl ze sci-fi filmů. A není jediný důvod, proč byste se měli automatizaci bránit!

Po mechanizaci přichází automatizace

Automatizace v průmyslu je po mechanizaci dalším mezníkem, který výrobu výrazně urychlil a zefektivnil. Vedla k ní poměrně dlouhá cesta a její vývoj šel ruku v ruce s vývojem elektroniky. O to, aby přítomnost člověka nebyla tak důležitá, se postaraly řídící systémy jako regulátory, snímače, počítače a spousta jiných moderních zařízení.

Stroje nejsou náladové a neunaví se

Automatizuje se prakticky ve všech oborech (od těžkého průmyslu až po papírenství) a mezi největší výhody patří eliminace selhání lidského faktoru. A nebudeme si nic nalhávat – na výkon počítačů nemá vliv jejich aktuální psychický stav, což bude platit minimálně do doby, než budou disponovat umělou inteligencí. Práci odvádí na sto procent a efektivita v průběhu pracovní doby neklesá. Řídící systémy, které předávají příkazy jednotlivým strojům, lze napojit na takřka libovolné zařízení a mezi jejich další přednosti patří komplexní diagnostika poruch. Nastanou-li ve výrobním procesu jakékoliv problémy, technici budou okamžitě vědět, kde se vyskytla chyba.

Odborníky na automatizaci najdete i u nás

Rozhodnete-li se pro automatizaci i vy, obraťte se specialisty ze společnosti APLAUS. V oboru se pohybuje téměř dvacet let a patří k absolutní špičce. Komplexní služby zahrnují vše od počátečního návrhu až po realizaci a průběžný servis. Zárukou kvality jsou prověřené komponenty od předních světových výrobců jako Siemens, Unitronics, Rittal, ABB, Finder, OEZ a Moeller. APLAUS klade důraz na individuální přístup a disponuje týmem kvalifikovaných programátorů, kteří vám navrhnou nejlepší možné řešení. Chcete se dozvědět více? Zadejte do adresního řádku www.aplaus.cz... Automatizace

Publikováno: 21. 11. 2013

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: aplaus | aplaus.cz | automatizace