Ceny nemovitostí raketově rostou. Dražba je možnost, jak je získat výhodněji

Ceny nemovitostí jsou po koronaviru a inflaci nejsledovanějším tématem. Potřebu bydlet, ale také se rekreovat a podnikat, má většina lidí, a současná situace na realitním trhu nevypadá pro běžné smrtelníky vůbec dobře. Kdo nemá naditou kapsu, musí se smířit s pronájmem. Nabízí se však ještě další možnost – dražba nemovitostí. Kolik díky ní můžete ušetřit a jak probíhá? Sen o vlastním bydlení se při pohledu na statistiky rozplynul značné části české populace. Zdražování samozřejmě není doménou koronavirové éry – dochází k němu již řadu let, nicméně právě pandemie k urychlení vývoje realitního trhu notně přispěla. Stále menší dostupnost nemovitostí ještě umocňuje konec levných hypoték. Sjednat si úvěr za podmínek, jaké panovaly ještě poměrně nedávno, je jako chytat jednorožce. Vraťme se však k tomu, jak za byt, dům, pozemek, chatu či kancelář výrazně ušetřit. Takovou možnost nabízí dražby nemovitostí, jichž se může účastnit téměř každý. Respektive každý, kdo splní základní podmínky: plnoletost a způsobilost jednat sám za sebe.

Výhody anebo Proč se dražby nemovitostí v exekuci zúčastnit

Mezi nesporné výhody exekuční dražby nemovitostí patří objektivně stanovená cena dražených položek, transparentnost (žádný jiný způsob prodejen nenabízí tak podrobné informace) a fakt, že částka, za kterou se začíná dražit, začíná na dvou třetinách stanovené ceny. Pokud se nemovitosti v dražbě napoprvé neprodají, postupují do dalšího kola a nabízí se ještě výhodněji.

Jak dražba nemovitostí probíhá?

Dražba nemovitostí v exekuci může proběhnout dvojím způsobem – s přímou účastí, kdy se účastníci dostaví v předem stanovený čas do dražební síně, ale také elektronicky. V obou případech je nutné složit dražení jistotu. Tato částka slouží jako vratná záloha a účastníci, pro které dražba nemovitostí nedopadne úspěšné, ji bezprostředně po ukončení získávají zpět. Pokud vás dražby a exekuce nemovitostí zajímají, přečtěte si o nich více na drazba-nemovitosti.com. Uvedený portál dražeb nemovitostí provozuje soudní exekutor Mgr. Pavla Fučíková.

Publikováno: 21. 11. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: admin