Virtualizace serverů a její přínos pro vaší firmu

Provozujete stále více serverů a trápí vás rostoucí náklady za energie, náročnější správa, časté výpadky a další neduhy, které s přítomností moderní techniky souvisí? V tom případě vás bude zajímat přínos virtualizace, která již nějaký ten pátek hýbe IT sférou. Podrobné informace o výhodách tohoto procesu najdete v následujících řádcích.

Co je to virtualizace?

Virtualizace označuje soubor technik, prostředků a postupů, díky kterým může počítač přistupovat k datům jinak, než jak fyzicky existují. Historie virtualizace se začala psát již v 60. letech 20. století a zásadně přispěla k úspornějšímu provozu hardwaru, zjednodušila správu a v neposlední řadě minimalizovala riziko výpadků. Virtuální nástroje představují cestu z bludného kruhu, ve kterém musí uživatelé neustále inovovat hardware kvůli softwaru a naopak. Firmy díky virtualizaci nepotřebují takové množství hardwaru a ve finále ušetří nemalé náklady za provoz zařízení i kvalifikovanou obsluhu. Bez nadsázky lze říct, že virtualizace je vhodná pro každého, bez ohledu na velikost firmy.

Výhody virtualizace serverů

Přenesme se z obecné roviny k vašim serverům. Virtualizace serverů znamená rozdělení jednoho fyzického stroje na x vzájemně izolovaných virtuálních serverů. Dojde-li na některém virtuálním serveru k problémům, neovlivní ostatní. Virtualizace umožňuje maximální využití výkonu serveru, protože nevyužitý výkon používají virtuální servery. Pokud vám stále není jasné, co vám rozdělení na virtuální servery přinese, obraťte se na specialisty z brněnské firmy ITdone s.r.o. V rámci VDI (virtualizace desktopů) konsolidují vaše fyzické servery - práci 20ti serverů v praxi zastane jeden výkonnější stroj. Ušetříte náklady za hardware, elektřinu a ICT pracovníky. Vaše cesta k úspornějšímu, efektivnějšímu a bezpečnějšímu provozu začíná na www.itdone.cz.

Publikováno: 12. 05. 2016

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: rozdělení na virtuální servery | virtuální servery