Výhody a úskalí nebankovních půjček aneb Kde si půjčit a nespálit se?

Bez ohledu na to, zda jste se dostali do svízelné finanční situace, nebo jen hledáte ideální způsob financování, se budete muset rozhodnout, zda si vyberete půjčku v bankovním, či v nebankovním sektoru. Měli byste se nebankovních půjček bát? O jejích výhodách a úskalích se dočtete v následujících řádcích.

Výhody nebankovních půjček v kostce

Nebankovní půjčky jsou koncipovány tak, aby byly dostupnější než bankovní produkty. Žadatelé sice musí splňovat určité podmínky, ale obecně je jednodušší získat půjčku od nebankovní společnosti než v bance. Další výhodou je méně komplikovaný administrativní proces. Nebankovní společnosti se snaží vyřízení půjček maximálně zjednodušit a zrychlit. Bankovní společnosti se však v posledních letech výrazně zlepšily a snaží se klientům nabídnout stejně pohodlný proces vyřízení jako nebankovní konkurence. Takže tvrzení, že vyřízení půjčky v bance trvá podstatně déle než u nebankovní společnosti, je v dnešní době zavádějící. Dobrým příkladem je Bezpečná půjčka od Modré pyramidy.

Na co si dát pozor?

Ačkoliv proběhly jisté legislativní změny a na trhu by měly působit pouze prověření poskytovatelé, stále můžete narazit na podvodníky, kteří nabízí půjčky za velmi nevýhodných podmínek. Dalším negativem nebankovních půjček může být vyšší úroková sazba. Některé nebankovní společnosti sice nabízí produkty za podmínek srovnatelných s bankovními, ale obecně počítejte s vyšší s platnou částkou.

Nevíte si rady? Obraťte se na finančního poradce

V praxi je samozřejmě výběr vhodné půjčky velmi individuální záležitost, a proto je vhodné kontaktovat finančního poradce a nechat si od něj doporučit vhodné řešení. Finanční poradce posoudí vaší situaci a vyhledá pro vás vhodný finanční produkt. A co když již nějaké půjčky splácíte a rádi byste ulevili svému rozpočtu? Pak pro vás může být ideálním východiskem vhodně zvolená konsolidace půjček. I v tomto směru vám samozřejmě může pomoct finanční poradce.

Publikováno: 08. 06. 2018

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: konsolidace půjček | modrá pyramida půjčka | nebankovní půjčky