Exekuční dražba: Šance, jak ušetřit za nemovitost i automobil

Pohráváte si s myšlenkou na vlastní bydlení, ale zdá se vám, že jsou nemovitosti příliš drahé? Rádi byste obnovili svůj vozový park, ovšem nechce se vám za automobil platit horentní částku? V obou případech se nabízí řešení v podobě exekuční dražby. V rámci tohoto procesu můžete získat nemovitost, auto, ale i zařízení do domácnosti podstatně levněji. V rámci exekuční dražby dochází k vydražení movitých a nemovitých položek zabavených v rámci exekučního řízení. To vás však jakožto účastníky nemusí vůbec zajímat. Původ dražených položek nevypovídá vůbec nic o jejich kvalitě. V praxi můžete na úředních deskách narazit na velmi atraktivní příležitosti.

Jak se lze dražby zúčastnit?

Dražby exekučně zabaveného majetku se lze zúčastnit fyzicky přímo dražební místnosti, ale také online. Druhá varianta je zajímavá pro každého, kdo nechce ztrácet čas cestováním v rámci republiky, nicméně logicky je spjata s rizikem, že dražená položka nemusí plně odpovídat původním představám. Jak se dražby aut či nemovitostí zúčastníte, je proto na vašem uvážení.

Kde najdete dražené položky?

Pokud máte zájem o exekučně zabavené nemovitosti a automobily, můžete je sledovat na specializovaném webovém portálu nadrazby.cz, který je na internetu již několik let a monitoruje více než 5000 úředních desek. Registrací do této služby získáte perfektní přehled ohledně dražených položek včetně podrobných informací. Portál je velmi přehledný a pravidelně aktualizovaný - nový obsah se zde objevuje každý den. Vzhledem k tomu, že vyvolávací cena dražených položek obvykle začíná na 1/3 její běžné prodejní ceny, lze díky Dražby nemovitostí či aut ušetřit až stovky tisíc korun. V praxi samozřejmě záleží na účasti a zájmu. Spoustu praktických informací a tipů ohledně dražby automobilů a nemovitostí najdete přímo na výše uvedeném portálu.

Publikováno: 22. 06. 2018

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: dražby aut | dražby automobilů | dražby nemovitostí | exekuční dražby