Investování do nemovitostí v Albánii je pro Čechy lákavé. Důvody přesvědčí i vás

Během pandemie zájem o nemovitosti výrazně vzrostl a dlouho očekávaný pokles jejich tržní ceny se tak logicky nekonal. Češi však nejeví zájem pouze o byty, domy a další typy nemovitostí v našich končinách – horkým zbožím jsou také nemovitosti v zahraničí. V posledním době pak konkrétně v Albánii. Středomořský stát v jihovýchodní Evropě zažívá neuvěřitelný rozmach a byt s výhledem na moře je možné pořídit za cenu běžné chaty v tuzemsku.

Moderní země, která nabízí perfektní podmínky pro dovolenou

Současná Albánie již není „divočinou“, do které jezdí na dovolenou spíše dobrodruzi, ale regulérní evropskou turistickou destinací s rozvinutou infrastrukturou a kvalitními službami. Když k tomu zájemce o netušené zážitky přičte jedinečnou atmosféru, na které se významně podílí přátelská mentalita místních obyvatel – samozřejmě také úžasný přírodní kolorit, důvod pro rostoucí popularitu republiky sousedící s Černou horou, Makedonií, Kosovem a Řeckem, je rázem na světě.

Skutečně není náhoda, že New York Times zemi pravidelně zařazuje mezi nejlepší turistické destinace světa. V roce 2019 byla Albánie dokonce na 4. místě.

Albánie navíc neusíná na vavřínech a díky přístupovým rozhovorům s EU neustále zvyšuje standard služeb, aniž by navyšovala jejich ceny. Zájem o tuto destinaci nenechaly bez odezvy aerolinky, které významně rozšířily letecké spojení včetně nízkonákladových linek. Mezi nejvyhledávanější destinace patří město Saranda a jeho okolí.

Proč investovat do nemovitosti v Albánii?

Albánie se chlubí strategickým umístěním a představuje vstupní bránu na globální trhy. Investoři ve strategickém sektoru se mohou spolehnout na příznivé daňové podmínky, atraktivní pobídkové programy a transparentní právní rámec, který je v souladu s předpisy EU.

Mezi další pádné důvody patří fakt, že ekonomika země dynamicky roste, a to tempem 4,4 % HDP. Turismus se na ekonomice podílí z 14 %. Albánská měna (Lek) je vůči Euru stabilní.

Všechny výše uvedené souvislosti vedly k výraznému zhodnocení nemovitostí. Za poslední tři roky se jejich ceny vyšplhaly v průměru o 30 % a očekává se, že budou růst i nadále. Ideální doba pro investici je proto právě nyní.

Založení albánské firmy je snadné a poměrně jednoduché. Pomohou vám s tím odborníci ze seesaranda.com.

Publikováno: 13. 06. 2021

Kategorie: Finance

Autor: admin