Jak na likvidaci společnosti snadno a rychle?

Stojíte v čele společnosti, které neuspěla? Anebo jste naopak dosáhli svých cílů a nemáte jediný důvod, proč firmu nechat běžet dál? K zániku společnosti mohou vést rozličné důvody a my vám prozradíme, jak probíhá likvidace a kdo vám v souvislosti s ní poskytne komplexní služby.

Proč se obrátit na profesionály?

Likvidace firem je zákonem stanovený proces zrušení firmy. Vzhledem k tomu, že jde o komplexní a časově náročnou záležitost, obecně se doporučuje firmu odprodat. Likvidace tak proběhne mimo původní vlastníky. Třetí strana poskytne jednateli objektivní pohled zvenčí a pomůže rozkrýt skutečný stav firmy. To platí především pro vlastníky menších a středně velkých firem, kteří během podnikání poměrně snadno ztratí náhled na strategické řízení a skutečnou situaci.

Průběh likvidace krok po kroku

Likvidace obchodní společnosti lze rozdělit do několika fází. Prvním krokem je příprava, v rámci které se sestaví soupisky majetku, pohledávek, závazků a dalších položek, které budou v dalších fázích likvidace potřebné. Zároveň dojde k zabezpečení hotovosti na pokladně a provedení kompletní inventury. Následuje rozhodnutí valné hromady (notářsky ověřené) o zrušení firmy s likvidací a odvolání statutárních orgánů, místo kterých se o likvidaci postará likvidátor. Likvidátor se stará o nejnáročnější část likvidace společnosti. Vypořádává majetkové náležitosti, zpeněžuje majetek, komunikuje s dlužníky, věřiteli, úřady apod. V podstatě činí kroky, které by jinak musel vykonat statutární orgán. Poslední fází je ukončení likvidace, kdy likvidátor uzavírá účetní knihy, vyhotovuje závěrečné inventury a podává závěrečné daňové přiznání. Likvidace bývá ukončena rozdělením likvidačního zůstatku společníkům a návrhem na výmaz společnosti z obchodního rejstříku.
V praxi může být likvidace společností mnohem komplikovanější. Chcete-li se vyhnout veškerým problémům, které jsou se zrušením firmy spojeny, obraťte se na profesionály z New Island Management. Další informace najdete na www.pomocspolecnostem.cz.

Publikováno: 07. 12. 2015

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: likvidace firmy | likvidace společnosti