Úspory za energie lze dosáhnout mnoha způsoby

Vzhledem k současným bezprecedentním cenám energií není vůbec divu, že chce alespoň pár korun ušetřit každý. Mnozí jsou však schopní se kvůli tomu vrátit mentálně do středověku a svítit doma pomalu i loučemi. Opravdu nemusíte být na sebe tak tvrdí. Ušetřit docela zajímavé peníze je možné také jinak, a hlavně bez přílišného snížení komfortu.

Nejen na svícení lze ušetřit

Jedním z těch nejjednodušších způsobů, jak dosáhnout energetických úspor, je přestat používat neefektivní vláknové žárovky, ale začít používat konkurenční produkt ve formě LED světel. Vláknové žárovky i dnes využívá mnoho domácností, jelikož si jich kdysi lidé nakoupili hromady do zásoby. A zcela zbytečně. Jedná se o obrovského žrouta elektrické energie. Stejně tak jsou náročné na spotřebu i mnohé elektrospotřebiče staršího data. Mezi ty nejžravější patří kupříkladu pračky a ledničky. Hlavně tedy provoz nemoderní lednice vás může stát nemalé peníze, jelikož ta jede víceméně nonstop. Takovýto spotřebič je vhodné co nejdříve vyměnit za nový, ideálně o něco menší, a hlavně daleko úspornější model. Rovněž se vám vyplatí dát peníze do tlakových hrnců. Nejde o kdovíjak vysokou investici. Dnes i kvalitní papiňák stojí okolo dvou tisícovek, v akci nejspíš i méně. S pomocí takovéhoto hrnce je možné vařit minimálně jednou tak rychleji, než je standard. To mimo jiné znamená i velkou úsporu energií. A je celkem jedno, jestli vaříte na plynu, indukci či elektrickém vařiči.

Ekologická soutěž

Zvýšené náklady za elektřinu a plyn trápí nejen našince, ale v podstatě celý svět. Není tedy divu, že existují soutěže typu E.ON Energy Globe, které nabízejí možnost šikovným lidem se zajímavými nápady vyniknout a prosadit své projekty v reálu. Přihlásit se do soutěže může každý, a tedy také Češi. Vítěz získá krásných 300 000,- Kč.

Publikováno: 30. 03. 2022

Kategorie: Finance

Autor: admin