Jak uchovat hodnotu peněz? Začněte spořit ve zlatě!

Nechat těžce vydělané peníze zahálet na účtu není rozumné. Inflace je neúprosná a nechcete-li, aby se úspory v průběhu času významně znehodnotily, začněte volné prostředky investovat. Investice mohou mít mnoho podob a my vám prozradíme, proč si vybrat investiční zlato.

Investice do zlata je trefou do černého

Investiční zlato patří k nejoblíbenějším formám investic, protože nabízí stabilitu. Zlato již po několik tisíc let slouží jako uchovatel hodnoty finančních prostředků a jeho ceně nemá podstatný vliv vývoj ekonomiky. Hodnota zlata průběžně roste a výkyvy směrem dolů jsou velmi vzácné. V podstatě jde o jedinou dobrovolně uznávanou globální měnu, do které se vyplatí investovat i v období ekonomické stagnace. K dalším podstatným výhodám patří omezené množství nového zlata. Zásoby jsou omezené a cena kovu bude v budoucích letech nadále růst. Již několik let zažívá tzv. býčí trend a vše nasvědčuje tomu, že bude pokračovat i nadále. Zlato si svou výsadní pozici mezi ostatními kovy vysloužilo svými jedinečnými vlastnosti. Ušlechtilý materiál nepodléhá korozi. Nestárne a je téměř nezničitelný. Vydrží stovky až tisíce let v původním stavu, nezávisle na tom, zda se nachází v trezoru nebo pod vodou.

Druhy investičního zlata

Zlaté spoření může mít mnoho podob. Investiční zlato je k mání ve formě slitků, mincí a medailí. Jedná se o věci malých rozměrů a vysoké hodnoty. Na základě zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty je zlato osvobozeno od DPH. Investiční zlato zároveň představuje perfektní dárek. Chcete-li svým blízkým darovat něco opravdu hodnotného, stoprocentně je potěšíte právě zlatou mincí nebo slitkem.

Investiční zlato nakoupíte i v e-shopu

Rozhodnete-li se investovat do zlatých úspor, obraťte se na někoho, kdo vám poskytne komplexní poradenství. V tomto ohledu je jasnou volbou specialista Pražská mincovna a.s. Firma se na trhu pohybuje od roku 2003 a nabízí prvotřídní investiční zlato a stříbro formou slitků a mincí. Nakupovat můžete v e-shopu i osobně v prodejně situované v Obecním domě v Praze.

Publikováno: 27. 05. 2021

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: investice do zlata | zlaté spoření