Je lepší drátový, nebo bezdrátový kamerový systém?

Rozhodli jste se pro zabezpečení objektu kamerovým systémem a nemůžete se rozhodnout mezi klasickým drátovým a bezdrátovým řešením? Vzhledem k tomu, že bezdrátová zařízení se v posledních letech staly standardem, logicky vás bude lákat právě takové řešení. A ano, bezdrátové kamerové sety jsou skutečně součástí nabídky, ale mají podstatně vyšší nároky na přenosovou rychlost. A zatímco v případě jiných systémů s bezdrátovým ovládáním dochází pouze k jednorázovým přenosům krátkých kódů, kamera přenáší data nepřetržitě.

Klíčová je vzdálenost přenosu

Naprostá většina kamerových setů s běžnou anténou přenáší video signál na vzdálenost cca 30 – 50 metrů. V budově je situace mnohem horší. S tímto je třeba při plánování instalace bezdrátového kamerového systému počítat. Na jakou vzdálenost bude kamera schopna přenášet data, závisí na materiálu a počtu zdí, přes, které signál prochází. Rozdíly mezi materiály jsou značné – tenčí cihlová zeď problém není, přenos je možný o přes dvě bariéry tohoto typu. V případě silného zdiva s kovovou výztuží je s přenosem problém. Klíčovou roli mohou sehrát i jiné faktory, v praxi vždy záleží na specifických podmínkách daného prostředí. Dosah lze o něco navýšit připojením externích antén, rozdíl však není nijak markantní.

Drátový kamerový systém je většinou praktičtější

S ohledem na výše uvedené omezení se většina uživatelé rozhodně pro drátové bezpečnostní kamery. Ty jsou propojeny kabelem se záznamovou jednotkou, zpravidla koaxiálním kabelem s redukcí nebo síťovým UTP kabelem, který umožňuje přenos až čtyř zařízení v jednom okamžiku a případně je propojit s napájením od záznamové jednotky. Instalace drátového systému je oproti bezdrátovým kamerám náročnější, ale výhody tohoto řešení jsou poměrně přesvědčivé: nižší pořizovací cena, kvalitnější obraz a menší náchylnost na rušení. Pokud si s výběrem ip kamery nevíte rady, obraťte se na odborníky ze specializovaného e-shopu spyobchod.cz.

Publikováno: 27. 06. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: admin