Middlecap začíná investovat do udržitelných projektů v Evropě

Stavby rodinných domů i administrativních budov dnes mají jedno společné. Udržitelnost. Všichni toužíme trávit čas v moderně zařízených budovách, ve kterých se cítíme příjemně a které jsou zároveň co nejvíce ekologické, šetrné k přírodě. Přesně na tyto kritéria sází i investorská společnost Middlecap. Middlecap je soukromá investiční holdingová společnost s bohatými mezinárodními zkušenostmi. Pokud jste o ní doposud neslyšeli, je to dáno nejspíš tím, že se na evropský trh dostala teprve nedávno. Do Evropy proniká postupně, avšak s nemalým cílem – ukázat nám, jak vypadají administrativní stavby budoucnosti.

Spolupráce v týmu je klíčová

Skupina Middlecap se skládá ze čtyř divizí – real estate, venture capital, poradenské služby a private equity. Sídlo mají v Lucemburku, kanceláře v Bratislavě, Praze, Londýně a Berlíně. Mezi čtyřmi divizemi funguje úzce propojená organizační struktura, takže si profesionálové mohou vyměňovat zkušenosti – dokážou tedy odhalit i výzvy, kterých by si jiní nevšimli.

Moderní kanceláře díky Middlecap přibývají

Inovativní myšlení začíná Middlecap postupně přinášet i do Evropy. Nám nejbližší moderní kanceláře od nich byste našli v Bratislavě. Jde konkrétně o kanceláře Gorkého a Steinerka Business Centrum. Další moderní budovy tento developer vybudoval třeba v Londýně, hledejte Southworks či Seal House. Pravděpodobně je jen otázkou času, kdy se jich dočkáme i v Praze.

Technologie ruku v ruce s udržitelností

A jak vypadá udržitelné bydlení či kanceláře podle Middlecap? Hlavním pilířem jejich projektů jsou přirozené světlo, zdravá pitná voda, čerstvý vzduch. To vše řídí moderní technologie, budova by měla být schopná s obyvateli komunikovat a udržovat jejich wellbeing. Samozřejmostí je snaha o snížení uhlíkové stopy a progresivní design, který zaujme na první pohled.

Publikováno: 19. 07. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: admin