Nedělejte marketing, když mu nerozumíte. A najděte si dobrou reklamku!

Alfou a omegou úspěšného podnikání není pouze produkt, ten je často dokonce druhořadý, a to navzdory kvalitě. Hlavním pilířem prakticky každého byznysu je umění prodat. Bez marketingových schopností se na trhu udrží jen světlé výjimky – anomálie, kterých je jako šafránu. Velmi početná je naopak skupina firem, jejich nabídka není příliš oslnivá, ale přesto se jim daří, protože excelují v marketingu.

Marketing na koleně… nefunguje

Propagovat projekt po svém je dnes moderní. YouTube a mnohé další zdroje přináší zájemcům o homemade marketing spoustu informací, avšak nutno podotknout, že jde mnohdy o velmi plytké manuály a bez dlouholetých zkušeností pak výsledek nestojí za nic. Respektive stojí finanční prostředky, které podnikatel mohl využít jinak. Jste na tom podobně a kromě vlastního podnikání fušujete do webdesignu, PPC reklamy, optimalizace webu a dalších aspektů komplexního marketingového mixu? Položte si otázku, jestli vaše snaha stojí za to. Nebyla by na vašem místě mnohem efektivnější renomovaná reklamní agentura, která zajistí svěží grafický design pro váš web, navrhne funkční obalový design a v neposlední řadě uchopí redesign loga v souladu se stávajícími trendy?

Vše pod jednou střechou, tak to má být

Aby reklama fungovala, musí se pojmout komplexně. Nový webdesign je dobrý začátek, ale možná by se vám hodila kompletní firemní identita nebo snad velkoplošný tisk Ostrava. Jednotlivé prvky musí působit jednotně a těžit ze vzájemné synergie. A právě proto je obvykle výhodné svěřit celou agendu jediné firmě, která pokrývá všechny pilíře moderního marketingu. Dobrou volbou je například ostravská reklamní agentura MARF. Tvorba internetových stránek, ale také grafický design tiskovin či tvorba vizitek, realizace reklamních předmětů a další služby – to vše nabízí takříkajíc pod jednou střechou a v prvotřídní kvalitě již od roku 2002.

Publikováno: 22. 03. 2021

Kategorie: Marketing

Autor: admin