Zemní vruty jako revoluční způsob kotvení

Zemní vruty představují ve stavebnictví revoluční způsob kotvení. Stavbu s nimi hravě založíte svépomoci a to relativně snadno a rychle. Naopak pokud se rozhodnete položit základy stavby za pomocí betonových či ocelových patek, počítejte s tím, že betonování se nevyhnete. Betonovaní je o něco pracnější a časově náročnější proces než zavrtání zemních vrutů do země, a proto vám přinášíme hned několik důvodů, proč dát přednost právě vrutům.

Jednoduchá instalace

Na to, abyste zemní vrut zavrtali do země nepotřebujete pomoc odborníka, protože instalace je naprosto jednoduchá. Předtím než se pustíte do práce, pořiďte si kovovou tyč nebo roxor, který zasunete do otvoru na horní straně vrutu. Následně roxorem otáčíte ve směru hodinových ručiček, čímž se vrut zavrtá do země. V případě, že terén neumožňuje snadný průnik vrutu do zeminy, použijte speciální instalační T klíč, který lze zakoupit nebo vypůjčit v železářství. Klíč vám poskytne větší rameno páky, tudíž vrut snadno zavrtáte i do obtížnějšího terénu.

Ekologická technologie

Zemní vruty jsou šetrné k životnímu prostředí, protože neobsahují žádné chemické látky, na rozdíl od betonu. Pokud se rozhodnete, že stavbu chcete přemístit, vruty jednoduše vytáhnete ze země a umístíte na jiné vhodné místo. Navíc jsou snadno recyklovatelné. Pro stavbu zahradního domku či dřevostavby jiného objektu jsou jako stvořené! Tip: Veľmi pekné záhradné domčeky, chatky a garáže.

Proč se betonování raději vyhnout?

Betonování je pracný a časově náročný proces, kdy tvrdnutí betonu trvá 3-4 dny, ale v případě nepříznivého počasí dokonce i týden, což práci na stavbě značně zbrzdí. Pokud však použijete zemní vruty, nejste omezeni počasím ani ročním obdobím, protože vruty klidně můžete zavrtat i v zimě.

Publikováno: 20. 02. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: admin