Korporátní dluhopisy jako investice téměř pro každého

Jak naložíte se svými penězi je čistě na vašem uvážení. Ale budete sami proti sobě, pokud je necháte zahálet na běžném účtu nebo v domácím trezoru. Inflace je neúprosná a zub času se na finančních prostředcích chtě nechtě podepíše. Dostupných investičních nástrojů s atraktivním úrokem akceptovatelným rizikem se přitom nabízí víc než dost a patří mezi ně i oblíbené dluhopisy.

Co je dluhopis?

Dluhopis je cenný papír, jehož podstatou je právo na splacení dlužné částky a obvykle i některé další povinnosti – např. vyplácení výnosů ve stanovené výši. Vydavatel (emitent) díky dluhopisům získá prostředky potřebné pro rozvoj podnikání, aniž by si musel půjčovat v bance. Perspektivní firmy nabízí zájemcům dluhopisy s mnohem vyšším výnosem než v případě jiných investic se stejnou mírou rizika. Rozhodnete-li se do dluhopisů investovat, nepodceňujte výběr firmy a zaměřte se na nabídky renomovaných společností, které na trhu působí dostatečně dlouho a mají prokazatelné výsledky. V současnosti patří k nejzajímavějším emitentům EMTC – ryze česká obchodní a investiční společnost podnikatele Tomáše Bárty.

Proč investovat do korporátních dluhopisů EMTC?

Dluhopisy EMTC s garantovaným výnosem až 8,9 % ročně patří k nejvýnosnějším na trhu. U tradičního spoření si můžete nechat o podobném zhodnocení investovaných prostředků nechat zdát. Nicméně renomé spolehlivé firmy není jediným faktorem, kterým byste se měli při rozhodování o investici do dluhopisů řídit. Podstatný je konkrétní účel, pro jaký firma dluhopisy vydává. Prostřednictvím EMTC lze momentálně investovat do aktivit Lipa Learning – české vývojářské společnosti, která stojí za vývojem inovativní vzdělávací aplikace Lipa Land pro děti ve věku 3 – 6 let. Vzhledem k popularitě aplikací tohoto typu a zkušenostem odborníků z Lipa Learning je úspěch na globálním trhu snadno predikovatelný.

Publikováno: 28. 06. 2019

Kategorie: Finance

Autor: admin