Osobní bankrot aneb cesta zpět na vrchol

Dostali jste se do víru dluhů, které nepochází z podnikání? Pokud vám splátky přerostly přes hlavu natolik, že každou chvíli očekáváte příchod exekutora, využijte možnosti, kterou nabízí česká legislativa a pokuste se o osobní bankrot. V případě úspěchu vám soud odpustí až 70 % dluhů!

Insolvenční zákon představuje pro spoustu dlužníků poslední možnost, jak se dostat z koloběhu dluhů a opět se dostat do hry. O oddlužení je stále větší zájem a šance na úspěch jsou relativně vysoké. Záleží však na tom, zda splňujete všechna nezbytná kritéria:

  • dluhy musí pocházet od nejméně dvou věřitelů

  • závazky musí být starší 30 dnů

  • dluhy nesměly vzniknout z podnikání

  • musíte být schopni splatit zbytek dlužné částky

Máte za to, že splňujete všechny požadavky? Pak můžete začít s návrhem, ovšem připravte se na spoustu komplikovaných administrativních záležitostí. Pokud se vám nepodaří sestavit požadovanou dokumentaci tak, aby byla 100 % v pořádku, nebude se soud vašim případem vůbec zajímat. Není-li vaše právní povědomí takové, abyste si troufli podat návrh na oddlužení sami, obraťte se na některého z mnoha odborných poradců.

Lidé, kteří se v oboru osobního bankrotu pohybují dnes a denně, vyhodnotí vaše šance na úspěch a pomohou vám s kompletní přípravou návrhu tak, aby se jím osud zabýval napoprvé. Rozhodne-li ve váš prospěch, můžete si oddechnout. Z celkové dlužné částky vám totiž odpustí až 70 %.

A zbylých 30 %? Ty budete muset v průběhu budoucích pěti let splatit. Z vašeho příjmu vám zbude jen nezabavitelné minimum, což je sice poněkud tvrdé, ale hned poté, co dluh splatíte, budete moct konečně žít jako dřív.

Publikováno: 04. 05. 2013

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: insolvence | insolvenční zákon | jak zažádat o osobní bankrot | osobní bankrot