Patent ochrání vaše vynálezy před konkurencí

Máte v hlavě spoustu skvělých nápadů a chystáte se je v brzké době realizovat? Pokud jde o různé „vylepšováky“ nebo inovativní přístroje, měli byste si je nechat patentovat. Nečekejte, až to udělá konkurence a zbytečně přijdete o spoustu peněz. Ne nadarmo se říká – kdo dřív přijde, ten dřív mele. A v případě patentů to platí dvojnásob. V tomto článku se dozvíte, jak patentování vyřešit snadno, rychle a levně!

Co je patent a proč patentovat?

Patent mají vesměs všechny vynálezy 20. století. Patent je ochranný dokument, který slouží jako osvědčení o výhradním právu využívání vynálezu po určité časové období. Díky patentům získáte silnou pozici na trhu a konkurenční výhodu. Pokud jste do vývoje investovali spoustu času a peněz, patent vám umožní rychlejší návratnost a vyšší zisky. Vydělat můžete také poskytnutím licence nebo postoupením patentu dalším firmám. Získáte tak další zdroj příjmu, a to formou licenčních poplatků nebo paušální platby. A našlo by se ještě několik dalších výhod, které vám patentování přinese. Například snížení rizika porušování autorských práv a možnost rozšíření činnosti na zahraniční trhy.

Co si lze patentovat a co nikoliv?

Patentovat si lze nové vynálezy, které zahrnují činnost vynálezce a lze je průmyslově využít. V praxi se může jednat o nové výrobky, technologie, zařízení, ale také biotechnické postupy, léky, chemicky vyrobené látky a související produkty. Patentovat nelze objevy, software, vědecké teorie, plemena zvířat a odrůdy rostlin, postupy léčení chorob či komerční a průmyslové využití embrií.

Jak jednoduše registrovat patent?

Každý dobrý patent vám vydělá spoustu peněz. Nechcete-li zbytečně ztrácet čas přípravou dokumentů a podáváním přihlášky, obraťte se na odborníky, kteří vše zajistí za vás. Například na společnost eTuls, která se v oboru pohybuje řadu let a vyřeší za vás registraci patentu v ČR i v rámci zahraničních zemí.

Publikováno: 29. 07. 2016

Kategorie: Podnikání

Autor: admin