Peníze na podnikání můžete sehnat i v nebankovním sektoru

Sháníte finanční prostředky na rozjezd svého podnikání, ale nemáte na rok na účelový úvěr v bance? Pokud se bez finanční injekce opravdu neobejdete, stále máte šanci u některé z mnoha nebankovních institucí. Ty vám půjčí i bez toho, aniž byste jim byli nuceni předložit propracovaný podnikatelský plán. V žádném případě však nezapomínejte, že dostupnost bývá vykoupena mnohem tvrdšími smluvními podmínkami. Nechcete-li se při výběru nebankovní půjčky spálit, řiďte se následujícími radami.

Nebankovní půjčku jedině od prověřené instituce

Nenechte se zlákat první dostupnější nabídkou nebankovní půjčky a zjistěte si všechny dostupné informace o věřiteli. Použijte internet a vyhledejte reference klientů, kteří již vybranou půjčkou vyzkoušeli. Zároveň se snažte vybírat mezi institucemi, které patří do ČLFA (Česká leasingová a finanční asociace) – ta je garancí solidního jednání a férových podmínek. Solidní nebankovní společnost by měla disponovat vlastními webovými stránkami, na které prezentuje svou nabídku a stejně tak i smluvní podmínky.

Čtěte, ptejte se a až poté podepisujte

Neukvapujte se a vždy důkladně čtěte smluvní podmínky a to nejméně dvakrát. Pokud něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat. Nebudete-li vám cokoliv jasné i navzdory podanému vysvětlení ze strany obchodního zástupce, vyžádejte si smlouvu s zkonzultujte ji se svými blízkými. V případě, že vám dotyčný smlouvu odmítne poskytnout, nepodepisujte ji a poohlédněte se po jiném věřiteli.

Dejte si na čas a vyberte si nejvýhodnější alternativu

Nebankovní sektor je velmi barvitý a natrefíte v něm na široké spektrum produktů. Mnohé do jisté míry srovnatelné s bankovními půjčkami (především půjčky od nebankovních společností, které spadají do ČLFA). Využijte proto praktické srovnání půjček a zažádejte o tu s nejlepšími podmínkami. Foto: sxc.hu

Publikováno: 08. 10. 2013

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: jak vybrat nebankovní půjčku | nebankovní půjčka | půjčky