Potřebujete peníze na modernizaci, rekonstrukci či stavbu? S Novou zelenou úsporám získáte až 10 milionů!

Modernizace vytápění, pořízení fotovoltaické elektrárny, ale také venkovní stínící technika, systémy pro využití tepla z odpadní vody a mnohé další položky související s modernizací, rekonstrukcí a stavbou domu stojí nemalé finanční prostředky. Kde je získat, aniž byste si museli brát úvěr, nebo dlouhodobě šetřit? Díky dotačního programu Nová zelená úsporám můžete získat až 10 milionů korun. Co byste měli vědět, než o peníze zažádáte?

Vytápějte úsporně a ruku v ruce s moderními trendy

Technologie vytápění se průběžně zdokonalují. Ty současné jsou výkonnější a ekologičtější než ty, které se používaly před lety, ovšem výměna není levná záležitost. S dotačním programem Nová zelená úsporám můžete získat peníze na nový kotel. Předem si však zjistěte, zda daný model odpovídá požadavkům. U většiny současných zařízení není získání dotace problém.

Chystáte se zateplovat svépomocí?

Jedním z bodů Nové zelené úsporám jsou dotace na zateplení domu svépomocí. A dostane se i na zájemce o výměnu oken a dveří za nové, úspornější systémy. Obecně platí, že čím kvalitnější a efektivnější řešení vymyslíte, tím větší částku můžete získat. Zároveň pocítíte o to větší úsporu v rámci pravidelného vyúčtování za energie. Chcete-li v budoucnu platit mnohem méně za teplo, máte jedinečnou šanci.

Kdo má nárok na největší dotace?

Dotační program Nová zelená úspora byl koncipován tak, aby usnadnil situaci lidem, které čeká jednorázová vysoká investice. Majitelé rodinných domů mohou získat až 5 milionů korun při vlastní investici ve stejné výši. Dotace tak může dosahovat až 50 % uznatelných nákladů. Majitelé bytových domů pak získají až 20 % ve výši 10 milionů korun. Chcete se o dotacích dozvědět mnohem více? Poraďte se s E.ON Rádci. Spoustu informací najdete v informativních článcích, a navíc můžete kdykoliv kontaktovat energetického poradce e-mailem, po telefonu i osobně. Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

Publikováno: 09. 10. 2018

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: nová zelená úsporám