Proč mít sídlo firmy v Praze?

Téměř jistě jste zaznamenali trend tzv. virtuálních sídel, které si právnické osoby zřizují především v Praze a analogicky i dalších velkých městech. Připravili jsme pro vás ucelený seznam výhod, které vás možná motivují k tomu, abyste sídlo své firmy přestěhovali do stověžaté matičky Prahy i vy.

Prestiž na prvním místě

Položte si jednoduchou otázku. Obchodovali byste raději s firmou se sídlem v malém městě na okraji republiky, nebo s někým z Prahy? Samozřejmě nemůžete být tak krátkozrací, abyste si obchodní partnery vybírali jen podle tohoto kritéria, ale prestiž je z psychologického hlediska přeci jen důležitá. A to nejen pro obchodní partnery, ale také pro klienty. Praha má šarm a osobité mikroklima. Je centrem českého byznysu a vaše firma se může stát jeho součástí. Sídlo v hlavním městě je zkrátka mnohem lukrativnější než kdekoliv jinde. Tip: Chcete tisknout levně a přesto kvalitně? Pořiďte si kvalitní tonery Xerox!

Podstatné jsou i další výhody

Prestiž je jedna věc, nicméně pokud budete podnikat v hlavním městě, dostane se vám i mnoha jiných bonusů. Zbavíte se závistivé konkurence, která je pro menší města typická. V anonymní atmosféře Prahy se vám bude dýchat mnohem příjemněji a navíc předejdete častým kontrolám ze strany úřadů. Není tajemstvím, že pravděpodobnost šikany je mnohonásobně nižší. Návštěva z pánů z „berňáku“ se zde koná v průměru jednou za deset let. Mezi nejčastější důvody, proč se podnikatelé rozhodnou pro virtuální sídlo v Praze, patří:
  • cenová úspora (není nutné pronajímat fyzickou kancelář)
  • časté stěhování firmy
  • nemožnost zápisu sídla firmy v místě provozovny
V rámci objektivity bychom měli zmínit i jedno negativum. Tím, že adresu firmy přesunete do Prahy, přestanete podporovat region, ve kterém skutečně působíte. Většina podnikatelů s tím ale problémy nemá. Jak se k tomu postavíte vy - založíte si s.r.o. v Praze, nebo ne?  

Publikováno: 29. 11. 2014

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: sídlo firmy v hlavním městě | výhody sídla v praze