Prodávejte s nízkými náklady – díky eshopu

Prodej zboží, stejně jako služeb dnes patří mezi jednu z dominantních oblastí v segmentu soukromého podnikání. Ne vždy to však musí být klasické kamenné obchody s vysokými náklady, kde je konkrétní byznys realizován. Dnes se vše přesouvá na internet, s čímž souvisí fakt, že i tvorba eshopu je dnes velmi poptávanou službou. Proč? Jelikož na internetu lze prodávat s výrazně nižšími náklady. Nemusíte platit třeba za:
  • Pronájem obchodu
  • Elektřinu a vodu spojenou s provozem
  • Prodavačky a další personál

Propagace je jednodušší

S náklady jistě souvisí také oblast samotné propagace, na kterou bychom neměli zapomínat. Máme-li být i zde konkrétní, je určitě nutné říci, že v online prostředí to jde jak jednodušeji, tak i levněji. Pokud si necháme vytvořit eshop, můžeme využít i služeb, které souvisí s optimalizací pro vyhledávače, stejně jako s možností automatických exportů zboží na nejznámější srovnávače. S nulovými, nebo minimálními náklady tak lze získat nejenom návštěvníky našeho obchodu, ale hlavně jeho zákazníky.

Prodávejte i desetitisíce kusů zboží

Dovedete si představit, že byste ve své kamenné prodejně měli desetitisíce různých kusů zboží? Z hlediska pořizovacích nákladů, ale i z hlediska skladování je to téměř nemožné. U internetového obchodu to však není žádný problém. V rámci konkrétního sortimentu můžete svým zákazníkům nabídnout vše, co si zamanete. Správná domluva s dodavateli zajistí, že se obejdete i bez skladu. Svůj obchod tak lze provozovat třeba z vašeho obývacího pokoje – stačí počítač a připojení k internetu.

Kolik provoz eshopu stojí?

Rozhodnete-li se pro individuální tvorbu na míru, mohou jít náklady i do statisíců. Jelikož však uvádíme, že z hlediska financí je provoz internetového obchodu velmi výhodný, doporučujeme vydat se cestou pronajímaného řešení. Zde může být cena eshopu v řádech desítek korun měsíčně. Za tuto cenu získáte propracovaný a aktualizovaný systém, grafické šablony, technickou podporu, ale i možnost využít nadstandardních modulů – s ohledem na to, jaké budete vyžadovat.

Publikováno: 29. 02. 2016

Kategorie: Podnikání

Autor: admin