Provozujete samoobsluhu či supermarket? Přečtěte si, jak zamezit drobným krádežím

Krade se bez ohledu na to, zda jde o menší samoobsluhu či větší supermarket. Zloději jsou velmi vynalézaví a dokáží prodejce připravit o nemalé částky. Díky moderním technologiím můžete jejich řádění udělat přítrž jednou provždy. Co byste řekli řešení, které pachatele zastaví za méně než 5 sekund?

Jaký druh zboží se krade nejvíce?

Mezi nejohroženější druhy zboží patří alkoholické nápoje, cigarety, párfémy a kosmetika. Jde však o špičku ledovce, neboť zloději nepohrdnou ani jiným sortimentem. Kradou se i potraviny, drogerie apod. A nepodaří-li se vám pachatele chytit přímo pří činu, škody zjistíte až při inventuře.

Efektivní zabezpečení kombinuje několik technologií

Jak zajistit, aby zloději a vandalové neměli žádnou šanci? Odborníci na zabezpečení zboží mají jasno - nejefektivnější je kombinace více technologií. Co se týče menších provozoven a samoobsluh, nejvíce se osvědčil důmyslně umístěný kamerový systém, který lze doplnit tzv. bezpečnostní mlhou. Zařízení funguje tak, že do několika desítek sekund zaplní místnost neprůhlednou mlhou a zajistí, aby byla v prostorách minimální viditelnost. Zabezpečení zboží v supermarketech však musí být o něco promyšlenější. Na kradené zboží upozorňuji AM, RF etikety a brány. Jako velmi užitečná se jeví funkce počítání zákazníků - prodejce má díky ní přehled, kolik lidí se v obchodě daný den nacházelo.

Obraťte se na odborníky, doporučí vám vhodné řešení

Bojíte se, že při výběru zabezpečení pro své zboží uděláte chybu? Kontaktujte specialisty s Novatec Sicherheitstechnik a budete mít jistotu, že zboží ve vaší prodejně bude jako v trezoru. Firma je na trhu již od roku 2002 a nabízí účinné EAS systémy pro všechny typy obchodů. Profesionálové na zabezpečení integrují systém do prostředí vašeho obchodu tak, aby optimálně fungoval. Bližší informace o jednotlivých variantách najdete na www. novatec-eas.cz.

Publikováno: 26. 07. 2018

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: jak zabezpečit zboží proti krádeži | zabezpečení zboží