Rychlé půjčky před výplatou a vše, co byste o nich měli vědět

Krátkodobé půjčky slouží jako první pomoc při nenadále finanční tísni. Jejich výhodou je, že v dnešní době jsou určeny pro každého, kdo splňuje určité základní podmínky. A mezi ně již nepatří, že je potřeba mít stálý příjem či čistou bankovní historii. Krátkodobá neboli rychlá půjčka je poskytována všem osobám, které dosáhly alespoň 18 let věku. I když to se u jednotlivých poskytovatelů liší a někde tato věková hranice může být posunuta i na 20 či 21 let. Nicméně posléze je již jedno, jestli žadatel o krátkodobou půjčku může potvrdit příjmy ze stálého zaměstnání, případně doložit bez problémovou platební historii tím, že nemá záznam v registru dlužníků. Mnohé nebankovní společnosti totiž tyto skutečnosti neberou při schvalování žádosti o půjčku v potaz.

Jak požádat o krátkodobou půjčku a co k jejímu schválení potřebujete

Základem je vyplnit jednoduchý formulář, který je pro krátkodobé nebankovní půjčky online na stránkách poskytovatelů půjček. To zabere maximálně několik minut, než vyplníte veškeré kolonky, jež jsou po vás požadovány. Přitom se nejedná o nic složitého, neboť většinou jde pouze o základní osobní a kontaktní údaje, které jsou nezbytné pro schvalování půjčky a její následné odeslání.

Potřebujete bankovní účet

K tomu, abyste si mohli požádat o rychlou krátkodobou půjčku online je také zapotřebí vlastnit bankovní účet, který je psán na vaše jméno. A to hned z několika důvodů. Tím hlavním je, že právě na něj obdržíte poskytnutou půjčku, nicméně se u mnohých společností může také stát, že budete muset poslat poplatek 1 Kč pro ověření vašeho účtu. To ovšem u krátkodobých úvěrů není pravidlem a jsou i společnosti, které Vám půjčku poskytnou bez provedení tohoto poplatku.

Úroky jsou vyšší než u bankovního úvěru

To, že jsou krátkodobé půjčky poměrně snadno k získání ale s sebou nese také určité nevýhody. Zejména takovou, že na úrocích zaplatíte podstatně více, než v případě půjčky z bankovního sektoru. Nicméně to lze označit jako poplatek za skutečnost, že jsou nebankovní půjčky určeny opravdu pro každého, včetně problémových klientů, kterým by byla žádost v bance zamítnuta.

Publikováno: 28. 08. 2022

Kategorie: Finance

Autor: admin