S brokerem je vyřízení hypotéky jednodušší a výhodnější

Sledujete dění na hypotéčním trhu? Pokud si již delší dobu pohráváte s myšlenkou, že zažádáte o hypotéku, máte nejvyšší čas. Již v posledním kvartále loňského roku byly úrokové sazby na rekordním minimu a banky se předháněly ve výhodných a ještě výhodnějších nabídkách. Trend pokračuje a stále máte možnost čerpat úvěr za podmínek, které se již dlouho nemusí opakovat.

Sazby jsou skutečně velmi nízké, ale i přesto není rozumné přikývnout na první výhodnou nabídku. Dáte-li si s výběrem hypotéky na čas a porovnáte-li nabídky všech bank, budete se divit, jakou částku lze prostřednictvím srovnání hypoték ušetřit. Další a mnohem efektivnější možností je svěřit srovnání hypoték a následné vyřízení do rukou odborníka – brokera.

V zahraničí jsou brokerské služby velmi populární a i u nás se těší stále větší oblibě. Brokerské společnosti disponují licencí na zprostředkování finančních služeb, za které jim banky vyplácí provize. Vzhledem k tomu, že se výše provizí pohybuje na přibližně stejné cenové hladině, nemají brokeři důvod upřednostňovat konkrétní produkt. Požádáte-li o pomoc s výběrem hypotéky brokera, budete mít jistotu, že vám doporučí nejvýhodnější řešení. A jak poznat solidního brokera? Za své služby si nebude nárokovat žádnou odměnu.

Jednou z prověřených brokerských společností je i FBO.cz (Finanční Broker Online), která vám zajistí hypotéku i její refinancování. Úroková sazba v případě refinancování hypotéky začíná na 1,78 % a mezi další výhody patří rychlost s jakou FBO celou záležitost vyřídí. Kolik při refinancování ušetříte, si můžete spočítat třeba hned. Na webu fbo.cz se nachází hypotéční kalkulačka, která vypočítá výši měsíčních splátek u různých variant úvěrů. Sami pak můžete posoudit, zda se vám hypotéka skutečně vyplatí.

Díky FBO můžete ušetřit také na dalších finančních produktech, energiích nebo telefonních tarifech. Brokerské služby by vás mohly zajímat i v případě investic – FBO dokáže zajistit výhodnější podmínky, než jaké vám instituce nabídnou co by jednotlivci.

Publikováno: 09. 06. 2013

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: FBO | Finanční broker online | hypotéka | hypotéky | refinancování hypotéky | srovnání hypoték