Sardinie - evropský "karibik", ve kterém přijdete na jiné myšlenky

Odložte na chvíli mobilní telefon a zavřete notebook. Zavřete oči a představte si, jak se procházíte po pláži Golfo di Orosei u Cala Gonone nebo mezi stometrovými oblými monolity. Ano, právě jste se octli v Sardinii, autonomní oblasti na jihu Itálie, která sice není tak uhlazená jako většina tuctových, ale na přitažlivosti jí to rozhodně neubírá. Naopak, možná právě proto ji v posledních letech turisté navštěvují ještě častěji než v minulosti.

Sardegna 3Sardinie leží na stejnojmenném ostrově a několika menších ostrovech, jejichž břehy omývá Středozemní moře. Najdete ji mezi Apeninským poloostrovem, Španělskem, Korsikou a Tuniskem. Drsnější příroda věrně připomíná panoramata karibských ostrovů a představuje ideální prostředí, ve kterém si pročistíte hlavu a přijdete na jiné myšlenky.

Je jen na vás, zda dovolenou strávíte relaxací na některé z mnoha pláží, nebo se vydáte na lezecké stěny u Cala Fuili či Cala Luna. Za pozornost stojí i unikátní červené skaliska, která vystupují z vody u Arbatax. Jsou sice zvětralé a k lezení proto nejsou příliš vhodné, ale rozhodně byste je během svých toulek po ostrově neměli přehlédnout.

Stejně pozoruhodné, jako sicilská příroda, jsou i četné prastaré stavby. A to především tajemné nuraghy, které vznikaly v letech 1500 – 300 př. n. l. A starobylé město Tharros v provincii Oristano. Dostanete se do něj lodí z Itálie, případně z Korsiky přes Bonifácký průliv.

Sardegna 2Vraťme se na chvíli zpět do reality. Pokud vám pracovní vytížení výrazně komplikuje dovolenou, jednoduše vynechejte běžné cestovní kanceláře. Jejich nabídky jsou sice pestré, ale krajně nevhodné pro klienty, kteří potřebují individuální přístup. Vsaďte cestovní kanceláře, které se specializují na privátní cestování a podřídí program vašim potřebám. V případě privátního cestování nejste limitováni termíny ani destinací. Nejste limitování vůbec ničím, nebereme-li v úvahu letové plány dopravců. I to se však dá „obejít“ prostřednictvím soukromého dopravce. Ať už se rozhodnete pro luxusní dovolenou na Sardinii nebo pro kteroukoliv jinou destinaci, můžete se obrátit na cestovní kancelář Exclusive Tours. Právě ta se totiž na privátní cestování specializuje a ke všem klientům přistupuje s ohledem na jejich individuální požadavky. Není důvod, proč byste si měli letos dovolenou odepřít jen proto, že se nedokážete přizpůsobit pevně dané nabídce zájezdů. Více na exclusivetours.cz.