Schopný zaměstnanec jako jehla v kupce sena? Personální agentura vám ho najde!

Schopný zaměstnanec má cenu zlata. To si uvědomuje každý zaměstnavatel, který se již v minulosti setkal s nespolehlivými pracovníky bez patřičné kvalifikace. Jenomže kde takové pracovní síly hledat? V posledních letech stoupá počet absolventů vysokých škol, ale titul samozřejmě není garancí spokojenosti. Jak tedy bez předchozích zkušeností poznat vhodné kandidáty? Nemusíte na to být sami – obraťte se na personální agenturu.

Neztrácejte čas, nechte to na profesionálech

Trávit dlouhé hodiny pohovory s potenciálními zaměstnanci je vyčerpávající a výsledek nejistý. Pro člověka, který nemá patřičné know-how, není snadné bezpečně poznat, zda dotyčný stoprocentně odpovídá požadavkům. Jistě, zaměstnavatel by měl vědět, co od pracovníků čeká, ale personalista přeci jen dokáže lépe odhadnout, zda si uchazeč nevymýšlí. Spolupráce s profesionální personální agenturou navíc přináší velkou časovou úsporu. Zaměstnavatel nemusí ztrácet čas, věnuje se důležitějším záležitostem a v konečném důsledku vydělá více peněz, než ho bude stát spolupráce s personalistou. Personální agentura je samozřejmě mnohem levnější než zřízení vlastního personálního oddělení – to je řešením spíše pro větší firmy, ale i ty většinou řeší nábor zaměstnanců prostřednictvím externích personalistů. Agenturní zaměstnávání je výhodné téměř pro každého.

Jak spolupráce s personální agenturou probíhá?

Prvním krokem je kontaktování vybrané agentury a specifikace konkrétních požadavků. Poté již personalista pracuje sám. Vyhledá vhodné pracovníky, prověří jejich vzdělání, kvalifikaci a zkušenosti a případně realizuje výběrové řízení. A na koho byste se měli obrátit vy? Dobrou volbou je personální agentura Praha Axial Personnel Agency s více než 20 lety zkušeností na trhu práce. Více informací najdete na www.axial.cz.

Publikováno: 11. 03. 2018

Kategorie: Práce

Autor: admin

Tagy: agenturní zaměstnávání | personální agentura