To nejlepší z Vysočiny na vlastní oči

To nejlepší z Vysočiny můžete zažít, jen pokud objevíte její skrytá kouzla. Jedná se o oblast, která evokuje idylický obraz venkova, neporušený ráz přírody, památky UNESCO a v neposlední řadě i tuhé zimy. Vysočina, jako pomezí Čech a Moravy, dokáže nabídnout obrovské množství zážitků, pamětihodností a přírodních krás, které stojí za to vidět. Jedním z center Vysočiny je město Třebíč. Turisty láká na návštěvu baziliky sv. Prokopa a Židovského města s hřbitovem, zapsaných na seznam UNESCO. V návaznosti na příliv návštěvníků se zde rozvíjejí služby, ve městě funguje nespočet restaurací a ubytovacích kapacit. Ubytování v Třebíčí je nabízeno v hotelích, penzionech i apartmánech za velmi příznivé ceny.

Poznejte skvosty UNESCO

Na svých toulkách nesmíte minout ani 25 kilometrů od Jihlavy vzdálenou Telč, jejíž centrum je cennou městskou památkovou rezervací a je zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Na urbanistické úpravě se nejvíce cení, že i nová výstavba ve 20. století na okrajích města respektovala hodnotné městské panorama, které není narušeno převýšenou panelovou zástavbou. Rovněž hotely v Telči starobylou architekturu respektují. Telč je navíc velmi aktivní folklorní oblastí, jež každoročně pořádá festival Folklor v máji.

Okres na severu

Trochu jiný „šálek kávy“ pak turistům nabídne Žďár nad Sázavou. Přestože i ze najdeme architektonicky významné památky, jedná se o město s modernějším genius loci a co je na něm vůbec nejzajímavější, je skutečnost, že jde o nejvýše položeným okresním městem České republiky a prochází jím hlavní evropské rozvodí, oddělující úmoří Severního a Černého moře. Hotely ve Žďáru nad Sázavou vám nabídnou ubytování na další dny a noci, které můžete v tomto vzácném kraji prožít. Město žije bohatým kulturním životem. Každoročně se zde koná pravidelné sympozium sochařů Dřevěná plastika, festival umění Slavnosti jeřabin, folkový festival Horácký džbánek a festival klasické hudby Concentus Moraviae.

Publikováno: 27. 01. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: admin