Jak získat vízum do Ruska?

Ať už se do Ruské federace chystáte z obchodních či jiných důvodů, neobejdete se bez víza. Za jakých podmínek ho můžete získat? Veškeré potřebné informace najdete v tomto článku. K zajištění víza na velvyslanectví Ruské federace budete muset předložit cestovní pas (platný nejméně 6 měsíců po plánovaném návratu ze země), kopii pasu, pozvání (turistické, pracovní, studijní - dle typu návštěvy) a potvrzení o cestovním pojištění platné po celou dobu trvání víza. Zároveň budete muset vyplnit online formulář na visa.kdmid.ru.

Jaké existují druhy víz do Ruska?

Chcete-li Ruskou federaci navštívit z důvodu soukromé návštěvy či obchodní cesty apod., budete muset na letišti v České republice, případně na hranicích s Ruskem předložit platné turistické vízum. Tento typ víza preferuji i obchodníci, kteří sice Rusko navštěvuji kvůli byznysu, ale jen jednou za čas a nevyužili by možnost mnohonásobného vstupu. Pro ryze obchodní účely cesty a možnost mnohonásobného vstupu je praktičtější služební vízum do Ruska. Lidé, kteří chtějí v Ruské federaci legálně pracovat, musí zažádat o vydání pracovního víza. Získání tohoto dokumentu je poněkud složitější. Kromě pozvání je navíc nutné předložit i test HIV (ne starší šesti měsíců).

Jak získat pozvání do Ruska?

Vízum vám bude uděleno pouze v případě, že doložíte pozvání od fyzické osoby či firmy, případně turistický voucher. Tato fáze zařizování je současně nejsložitější. Můžete se však obrátit na společnost, která se na dodání pozvání pro turistická, pracovní a služební víza specializuje. Odborníci vše zařídí za vás.

Jak dlouho trvá doba potřebná pro vyřízení?

Za jak dlouho můžete mít platné vízum a odcestovat do Ruské federace? To do značné míry závisí na úřednících z konzulárního úřadu. Obecně trvá příprava pozvání od 1 do 30 dnů. Ruské vízové centrum pak deklaruje dobu vyřízení víza do 7 pracovních dní, případně expresně do 3 dnů. Další praktické informace ohledně získání víza do Ruska najdete na http://www.ruskevizum.cz/.

Publikováno: 20. 05. 2018

Kategorie: Ostatní

Autor: admin

Tagy: jak získat vízum do ruska | vízum rusko