Vhodně zvolené pojištění vám může zachránit krk

Pojištění je závazek mezi pojistitelem a pojistníkem, jehož cílem je ochrana pojistníka před určitými riziky. Pojištění lze rozdělit na základě různých hledisek, například podle obsahu na pojištění osob (úrazové, nemocenské, důchodové), pojištění majetku (havarijní, proti odcizení, živelné) a pojištění zájmu. Pojistné produkty lze rozdělit také podle účasti (dobrovolné a povinné) a typu pojišťovny (soukromoprávní a veřejnoprávní). Pojistník se smlouvou zavazuje k úhradě pojistného v případě tzv. škodní události.

Cestovní pojištění do zahraničí vám může ušetřit i statisíce

Češi se, oproti většině západoevropských národů, staví k pojištění poměrně nezodpovědně. Velmi často podceňují cestovní pojištění do zahraničí a doufají, že případnou škodní událost uhradí pojišťovna na základě evropské karty zdravotního pojištění. Nepočítají s tím, že pojistitelé hradí škodní událost jen v omezené výši. V zahraničí bývají lékařské zákroky dražší než u nás a lidé často doplácí vysoké částky.

Záleží vám na svém majetku?

Podle statistik je v České republice menší zájem i o pojištění nemovitého majetku. Tuzemské pojišťovny přitom nabízí majetkové pojištění za velmi výhodných podmínek. Pojistit lze nejen nemovitost, ale také kompletní zařízení a cennosti, které se v domácnosti nachází. Neméně atraktivní je i havarijní pojištění, které je vhodné pro sváteční řidiče, začátečníky a majitele dražších či luxusních vozů. pojisteni-kalkulacka

Na své si přijdou i zájemci o speciální pojištění

Pojistit lze téměř cokoliv a v nabídkách pojišťoven nechybí ani poněkud netradiční produkty určené pro užší cílové skupiny klientů. Za zmínku stojí pojištění pro piloty a instruktory. Platí celosvětově s volitelným limitem pojistného plnění. Pojištěnci dostávají slevy za nelétaný počet hodin a již v základní ceně získávají zajímavé benefity.