Víte, s kým obchodujete?

Svět obchodu je velmi pestrý a každý den, který v byznysu strávíte přináší nové poznatky. Pokud stojíte na samém začátku svého podnikání, musíte se připravit na to, že budete zažívat neobvyklé situace, které se vám mnohdy nebudou líbit. Podnikání není jednoduché a zřejmě si budete často vyčítat, že jste se do něj pustili. Stejně tak budou momenty, kdy byste svou pozici za roli zaměstnance nevyměnili ani za nic. Aby tyto chvíle převažovaly, musíte si dát pozor na své obchodní partnery. Výběr spolehlivého  obchodního partnera je velmi důležitý a může vaše podnikání dostat na vyšší úroveň. Stejně tak vám může nespolehlivý společník pořádně zatopit.

Není váš obchodní partner v insolvenci?

Předtím, než navážete nové kontakty, si své potencionální obchodní partnery řádně prověřte. Není nic horšího, než obchodovat s někým kdo už dávno není schopen plnit své závazky. Svou platební neschopnost pak přenáší na další podnikatelské subjekty, přičemž ohrožuje celkovou stabilitu podnikatelského prostředí. Divili byste se, kolik pochybných společností kazí svými nekalými praktikami renomé svých partnerů. Pokud se nechcete dostat do existenčních problémů jen proto, že jste si předem neprověřili svého obchodního partnera, poslouží vám insolvenční rejstřík. Je veřejně přístupný a je prvním krokem ke správnému výběru spolehlivých obchodních partnerů

Partner není v úpadku, ale co dál?

Prověřili jste si partnera a ten se v úpadku nevynachází, to však ještě nevypovídá o jeho kvalitách. Stejně, jako existují rejstříky nespolehlivých subjektů, existují seznamy prověřených firem, se kterými je radost obchodovat. I vaše firma může být v podobném registru, nesmí však být v likvidaci a splňovat další podstatná kritéria, která vypovídají o její kvalitě. Zajímá-li vás více, neměl by vaší pozornosti uniknout projekt soliditet.cz, který nabízí registr firem, se kterými je radost obchodovat.

Publikováno: 22. 03. 2012

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: insolvenční rejstřík | registr firem | soliditet | soliditet.cz