Lze prodat nemovitost, kterou ještě stále obýváte?

Koupě nemovitosti a stěhování se do nového domova je velkým milníkem v životě každého. Ať už máte na cestě další dítě, chcete bydlet blíže k vaší práci nebo vám jen stávající bydlení přestalo vyhovovat, prodej nemovitosti, ve které ještě stále bydlíte, může být oříškem. Pokud se však vyvarujete běžných chyb, může prodej proběhnout ke spokojenosti všech.

Realitní kancelář

Při jakémkoliv prodeji nemovitosti je nanejvýš důležité se spolehnout na pomoc ověřené a zavedené realitní kanceláře. I když mnoho lidí tvrdí, že to lze zvládnout svépomocí, pokud si chcete ušetřit čas i starosti, rozhodně se do tohoto procesu sami nepouštějte. Realitních kanceláří je velká spousta a určitě si vyberete právě takovou, která bude nejlépe odpovídat vašim požadavkům. Nezapomínejte, že realitní makléři jsou profesionálové ve svém oboru a pomohou vám s každou stránkou prodeje. Zajistí vám právní dokumenty i jinou nezbytnou administrativu, obstarají návrhy smluv a poradí si i s případnými nečekanými komplikacemi. Mezi jejich základní služby také patří odhad ceny nemovitosti. Správně nastavená cena domu či bytu je při úspěšném prodeji klíčová.

Byt jako hotelový pokoj

Pokud v dané nemovitosti stále bydlíte, příprava na prohlídky i samotné nafocení bude o trochu složitější. V případě, že využíváte služeb realitní kanceláře, mohou vám pomoci se samotným naaranžováním prostoru. Základem je, aby byly schované veškeré osobní věci. Fotky a obrázky dětí, sportovní medaile, plakáty s oblíbenou kapelou – to vše musí být před zraky potenciálních kupců skryto. Do šuplíku uložte i zubní kartáčky, rozestavěnou kosmetiku a další předměty každodenní potřeby. Jestli si nejste jistí, jak by přesně měl byt či dům vypadat, inspirujte se katalogy s nábytkem nebo fotkami z hotelových pokojů. Při přípravě nemovitosti také myslete na to, jak co nejlépe vyzdvihnout její klady a skrýt drobné nedostatky. Pokud je prostor malý, odneste všechen nábytek, který nutně nepotřebujete, a zvolte bílou dekoraci. Dodáte tak pokojům vzdušnost a opticky je zvětšíte. Volte tedy pečlivě správné kroky vedoucí k prodeji vaší nemovitosti. Správným směrem se vydáte s volbou vhodné realitní kanceláře, dále, s pomocí profesionálů, již vše půjde jedna báseň.

Publikováno: 12. 02. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: admin