Založte si společnost bez vlastního kapitálu

Začátky podnikání bývají těžké a pro většinu mladých podnikatelů může být značnou přítěží nutnost skládat základní kapitál na založení společnosti s ručením omezeným. Jeho výše je dvě stě tisíc korun a pokud je aktuálně nemáte k dispozici, můžete se s vlastním es er óčkem rozloučit. A nebo ne? Existuje ještě jedna možnost, jak se stát jednatelem vlastní společnosti a to i bez peněz. Pokud jste se již o zakládání s.r.o. Informovali, možná se k vám dostal termín ready-made s.r.o. Nemusíte mít strach, nejde o nic nelegálního. Pojďme se na ni podívat blíže.

Předpřipravené společnosti se složeným zk

Ready made společnost není nic jiného, než fungující s.r.o. Tedy fungující, jen „na oko“. Jedná se o firmu, která byla založena již před nějakou dobou a základní kapitál už byl složen. Chcete-li se vyhnout poměrně náročnému administrativnímu procesu, nepříjemných úředníkům a hlavně nutnosti složit dvě stě tisíc za založení společnosti, je pro vás ready made firma jako stvořená. Dejte si však pozor na to, od koho předpřipravenou společnost kupujete. Prověřte si, zda nemá žádné závazky z minulých let. Jistě by pro vás nebylo moc příjemné koupit zadluženou společnost, byť se splaceným základním kapitálem.

Společnost na míru

Jednatelem ready-made se můžete stát prakticky okamžitě. Většinou je však třeba provést určité změny v obchodním rejstříku, přeci jen jde o firmu, kterou před vámi založil někdo, kdo neměl ani ponětí o tom, v čem podnikáte. V případě, že máte vlastní základní kapitál plně k dispozici a jediné, čeho se chcete vyvarovat, je setkání s úředníky, nechte si novou společnost založit na míru. Služba založení s.r.o. je velmi pohodlný způsob, jak se stát jednatelem společnosti bez hnutí prstu. Výhodou je jistota, že vaše nová společnost nebude mít žádné závazky a vše bude nastaveno podle vašich požadavků. Na rozdíl od ready-made však nemají nové společnosti žádnou historii, což na některé klienty může působit nedůvěryhodně.

Publikováno: 28. 03. 2012

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: ready made | s.r.o. | společnost na míru | založení s.r.o.