Zásadní trendy, které ovlivňují web design v roce 2022

Základní webové prvky jako navigace, obsah, vizuální design apod., budou existovat vždy, ale každoročně se objevují nové trendy, které tyto prvky utvářejí. Jejich znalost vám jako webdesignérovi nebo majiteli webových stránek pomůže provádět drobné, ale z hlediska zachování moderního vzhledu a aktuálnosti zásadní, úpravy.

1. Domovská stránka ve stylu kina

Mnoho moderních webových stránek je vybaveno domovskými stránkami ve stylu kina. Jedná se o celoobrazovkové videopříběhy, které uživatele rychle vtáhnou do obsahu webu. Jedná se o vynikající designový prvek, jež návštěvníky webu přivítá, upoutá jejich pozornost a dá jim pocit, že jsou součástí dění. I samotnou domovskou stránku ve stylu kina můžete udělat jedinečnou a odlišit ji od průměru. Použijte například efekt zpomaleného pohybu, viněty atd. a tím ji přidejte na atraktivitě. Tato funkce navíc minimalizuje množství textu, které budete na domovské stránce potřebovat.

2. Chytré načítání obsahu

Uživatelský zážitek je jedním z nejdůležitějších faktorů úspěchu webových stránek. Spousta webových stránek je pomalá, protože návrháři webových stránek integrují náročné grafické prvky a prvky třetích stran. Dobrá zpráva je, že můžete vytvořit web, který načítá pouze to, co uživatel potřebuje vidět. Tuto techniku již léta používají přední platformy sociálních médií. Přijetí chytrého načítání obsahu do plánu vývoje webových stránek vám pomůže zvýšit rychlost načítání webových stránek.

3. Personalizovaný obsah

Vytváření obsahu, který odpovídá zájmu, chování a potřebám konkrétního zákazníka, je v dnešní době bezesporu vynikajícím rozhodnutím. Může vám pomoci získat ohromující výsledky a zlepšit vaše podnikání. Souhlasí s tím i odborníci z renomované agentury web-star.sk. Tvrdí, že webový design si v dnešní době musí získat důvěru zákazníků, aby přinesl kýženou návratnost. Vysvětlení je nasnadě. Personalizovaný obsah dodává zákazníkům důvěru v produkt či službu a důvěru ve vás. Pokud se na vytvoření moderní web stránky necítíte, nevadí - spolupráce s profesionály vám pomůže vytvořit obsah, který splní požadavky vašeho cílového publika.

4. Přepínání světlého a tmavého režimu

Jedná se o další vynikající designový prvek, o kterém byste měli v rámci tvorby nového či aktualizace staršího webu v roce 2022 alespoň uvažovat. Mnozí majitelé webů přitom stále netuší, co může přinést, když dají zákazníkovi možnost přepínat mezi těmito režimy. Přitom jde o jeden nejlepších prvků, díky kterým lze zlepšit celkový uživatelský zážitek.

Publikováno: 28. 04. 2022

Kategorie: Marketing

Autor: admin