Zažijte raketový růst: Začněte prodávat v zahraničí!

O České republice se traduje, že e-shopovou velmocí. Pravdou je, že na českém internetu funguje ohromné množství internetových obchodů, avšak v praxi vydělává zajímavé částky jen hrstka. Spousta prodejců odchází z trhu stejně rychle, jako se na něm objeví, protože se nedokáží vypořádat s vysokými náklady na marketing či jinými položkami. Cesta k úspěchu přitom nemusí být tak trnitá - někdy se stačí zaměřit další trhy. Expanze do zahraničí může nakopnout i váš byznys. Nikdy jste o tom nepřemýšleli?

Stovky milionů nových příležotostí

Česká republika je malá země. Můžete se však přeorientovat na jakýkoliv jiný evropský trh a zacílit na stamiliony nových zákazníků. Expanze do zahraničí samozřejmě není jednoduchá a rozhodně nestačí pouhá lokalizace e-shopu do cizího jazyka.

Kdo chybuje, neuspěje

Rozhodnete-li se pro prodej v zahraničí, nesmíte podcenit byť sebemenší detail. K nejčastějším chybám patří nedostatečná lokalizace do cizího jazyka (je třeba zohlednit místní zvyklosti, nemělo by se proto jednat o strojový překlad), podcenění marketingu, špatná volba dopravce a neznalost chování zahraničních zákazníků. Pravdou je, že zahraniční e-shop vás může stát stovky tisíc až miliony korun, a to s naprosto nejistým výsledkem. Můžete však využít profesionální pomoc, díky které ušetříte většinu nákladů a zároveň získáte jistotu, že váš nový internetový obchod bude stoprocentně připraven na prodej v zahraničí.

Kdo vám s expanzí pomůže?

Tvorbou plně lokalizovaných zahraničních e-shopů se zabývají profesionálové EXPANDO Global. Postaví pro vás až tři zahraniční e-shopy na vaší vlastní doméně, vyřeší dopravu, zákaznickou podporu i lokální marketing. Vy se budete soustředit na to, co vám jde nejlépe a nebudete ztrácet čas ani plýtvat finančními prostředky. Více se dozvíte  na cs.expan.do.

Publikováno: 22. 06. 2018

Kategorie: Marketing

Autor: admin

Tagy: jak prodávat v zahraničí | prodej v zahraničí