6 důvodů, proč vyměnit dřevěné palety za palety plastové

Zapomeňte na archaicky vyhlížející dřevěné palety a pořiďte si místo nich moderní plastové. Přečtěte si o jejich výhodách, které vás utvrdí o správném rozhodnutí.

1. Ekologický charakter

Plast sice na první pohled nebudí dojem ohleduplnosti vůči životnímu prostředí, ale ve skutečnosti tomu tak je. Přepravky z recyklovatelného plastu se vyrábí ze starých nebo poškozených recyklovatelných kontejnerů či jiných plastových výrobků. Po uplynutí životnosti je lze opět recyklovat.

2. Dlouhá životnost

Palety z odolného plastu vynikají dlouhou životnosti. Oproti dřevu nejsou náchylné na vlhkost (tzn. netvoří se na nich plísně, nepodléhají houbám a nehnijí). Při běžném zacházení se navíc téměř neopotřebují.

3. Úspora nákladů

Pořizovací cena plastových palet je sice oproti paletám dřevěným vyšší, ale v konečném porovnání vychází – za předpokladu dostatečné obrátkovosti – vychází levněji. Roli hraje několik faktorů včetně vyšší životnosti.

4. Odolnost vůči chemickým látkám

Plastové palety se využívají i v provozech, kde se běžně manipuluje s chemikáliemi. S výjimkou vysoce žíravých chemických látek jsou vysoce odolné.

5. Bezúdržbové

Při převozu do zahraničí se musí dřevo ošetřit insekticidy a fungicidy, což v případě plastu není nutné. Firma tak šetří čas i náklady.

6. Eliminace ztrátovosti při výměně

Necháte-li plastové palety opatřit firemním logem, předejdete častému nešvaru, ke kterému dochází pří výměně dřevěných palet. Nestane se vám, že za nové palety v perfektním stavu dostanete palety na pokraji životnosti. Efektivní hospodářství vám pomohou zajistit čárové kódy či RFID, díky nimž získáte okamžitý přehled o paletách bez ohledu na to, kde se právě nachází.

Proč se rozhodnout pro plastové palety od Schoeller Allibert?

Schoeller Allibert vyrábí plastové palety 1200×800 mm a také v jiných rozměrech vhodných pro těžké náklady. Produkty jsou 100% recyklovatelné a v souladu s platnými normami. Samozřejmostí je plná kompatibilita se všemi kontejnery a boxy. Aktuální nabídku najdete na schoellerallibert.com.

Publikováno: 25. 09. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: admin