7 tipů, jak si vybrat vhodný rekvalifikační kurz účetnictví!

Přišli jste o práci a chcete se rekvalifikovat na pozici účetní? Poradíme vám, jak si vybrat vhodný rekvalifikační kurz účetnictví a podle čeho poznat kvalitní vzdělávací společnost. Pokud jste se rozhodli pro studium rekvalifikačního kurzu účetnictví, měli byste mít dále jasno v následujících otázkách.
  1. Jaký typ rekvalifikačního kurzu účetnictví chcete studovat?

Můžete si vybrat, zda se budete chtít rekvalifikovat na pozici účetní se specializací či bez ní. V prvním případě se můžete přihlásit na kurz podvojného účetnictví, kde se budete učit teorii i účtování, vztahující se k veškerým účetním případům, které mohou ve firmě nastat. Může to znít náročně, ale některé společnosti uzpůsobují výuku i úplným začátečníkům bez předchozích znalostí, tudíž se nemusíte bát, že byste ji nezvládali. Ve druhém případě si můžete vybrat například kurz mzdového účetnictví, v němž budete studovat především témata, týkající se mezd a jiných souvisejících se zaměstnaneckou problematikou.
  1. Volte pouze vzdělávací společnosti poskytující rekvalifikační kurzy s akreditací

V první řadě byste se při výběru vzdělávací společnosti měli zaměřit na to, zda poskytují rekvalifikační kurzy s platnou akreditací, po jejichž absolvování získáte osvědčení o rekvalifikaci, které vám může pomoci uspět na trhu práce nebo při začátku podnikání.
  1. Zaměřte se na reference od bývalých studentů

V dnešní době není těžké si informace, jež vzdělávací organizace uvádí na svých webových stránkách, ověřit na jiném, nezávislém portálu. Ideální je, pokud máte ve svém okolí někoho, kdo rekvalifikační kurz účetnictví u dané společnosti již absolvoval. Zeptejte se ho na způsob výuky, lektory i přístup organizace.
  1. Jakou cenu byste měli za kurz zaplatit?

Prohlédněte si také ceny kurzů u jednotlivých společností. Je-li v porovnání s ostatními příliš nízká nebo naopak vysoká, zbystřete!
  1. Zvažte reálnost osnovy v poměru k vyučovacím hodinám

Zaměřte se také na to, zda je reálné se naučit veškerá uváděná témata v osnově v poměru k počtu vyučovacích hodin. Některé společnosti mohou nabízet široký okruh učiva, ale nebudete-li mít dostatek času si látku procvičit a zažít, z kurzu si odnesete spíše změť teoretických poznatků, které v praxi nebudete schopni uplatnit.
  1. Zajímejte se o studijní materiály

Při výběru vhodného rekvalfiikačního kurzu účetnictví neopomíjejte také studijní materiály, jež vzdělávací organizace při výuce poskytuje. Některé nabízejí vlastní učebnice nebo e-learning.
  1. Místo výuky aneb kde všude můžete kurz studovat?

A nakonec byste si měli ověřit, zda je kurz dostupný ve vaší lokalitě. Nechcete přeci dojíždět přes celou republiku a strávit tak spoustu času na cestách. Na internetových stránkách dané společnosti byste měli u každého kurzu vidět, kde a kdy probíhá. Ať už jste z Prahy, Plzně, Ostravy nebo jiného většího města, u Orange Academy rekvalifikační kurzy najdete i ve své lokalitě! Zdroj: orangeacademy.cz

Publikováno: 27. 11. 2020

Kategorie: Práce

Autor: admin