Čeká vás stěhování? Přečtěte si, co vyhodit. Zbytečnosti musí pryč!

Na stěhování obvykle pohlížíme jako na nepříliš příjemný okamžik. Naprostá většina lidí ho přesto jednou nebo dvakrát za život absolvuje. Proces lze výrazně zjednodušit (a ušetřit spoustu starostí a času) využitím renomované stěhovací služby. Tip na kvalitní, a přesto levné stěhování, najdete v závěru článku. Ještě před tím vám prozradíme, jaké věci v novém bydlení potřebovat nebudete.

Co rozhodně nestěhovat?

Je naprosto přirozené, že si při stěhování chceme vzít vše s sebou, a to bez ohledu na skutečnost, zda je řeč o stěhování bytů, kanceláří nebo jiných prostor. Přeci své věci nenecháme napospas osudu, tím spíše ne novým nájemníkům či majitelům. Jenomže se nabízí otázka, kde je hranice mezi „cennostmi“ a bezcennou veteší, která bude na nové adrese překážet stejně jako na té staré. Jak z toho ven? Především přijměte fakt, že některé věci lepší nestěhovat, protože je s nimi příliš složité manipulovat. Zkušení stěhováci si sice poradí prakticky se všemi těžkými břemeny, ale opravdu máte zapotřebí stěhovat starou (nikoliv starobylou) almaru, která absolutně neladí s ostatním nábytkem? Berte to jak příležitost k pořízení nové skříně. Mezi další věci, které byste neměli stěhovat, patří staré – nenošené – oblečení. Vyhoďte nebo dejte do textilní banky všechny kusy, jež z nějakých důvodů nenosíte a nosit nehodláte. Alespoň uděláte místo pro nové, luxusnější hadříky. A určitě oželíte upomínkové předměty všeho druhu. Přestěhovat by se s vámi měly jen ty, ke kterým chováte silné citové pouto. O potravinách se snad zmiňovat nemusíme, ty by měly být spotřebovány v dostatečném předstihu, aby mohli stěhováci lednici a mrazák převážet prázdné.

Komu stěhování svěřit?

Hladký průběh akce a současně stěhování levně garantují Pražské Stěhovací Služby (PSS). Firma působí v rámci celé České republiky a zároveň je schopna zajistit mezinárodní stěhování v zemích EU. Disponuje novými stěhovacími vozy, funguje non-stop včetně svátků (bez příplatků) a po Praze nabízí dopravu zdarma. Více najdete na stehovani-pss.cz.

Publikováno: 16. 04. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: admin