Hledáte někoho, kdo za vás vyřeší nadrozměrnou přepravu?

Některé služby jsou vnímány jako naprosto běžné a samozřejmé, aniž bychom si uvědomovali, jaký význam pro společnost mají. Týká se to i přepravy těžkých nákladů - ačkoliv si většina lidí při pohledu na rozměrná a těžká břemena pomyslí, že není snadné je přepravit z bodu A do bodu B, ovšem málokdo tuší, jak je důležitá teoretická příprava a logistika. Dopravci přepravují náklad o hmotnosti několika set tun a možná by dokázali přepravit i těžší věci, kdyby je nelimitovala omezení na přepravních trasách.

Důkladné plánování je základ

Přeprava nadrozměrných zásilek obvykle probíhá po silnicích nižších tříd. Vzhledem k tomu, že jsou soupravy rozměrnější než klasické nákladní vozy, není dost dobře možné náklad přepravit po dálnicích. Řidiči musí překonávat podjezdy, mýtné brány a další překážky. Na ty samozřejmě naráží také na silnicích nižších tříd. K těm nejběžnějším patří kruhové objezdy či mosty s nízkou nosností. Nezbývá tedy, než nadrozměrnou přepravu pečlivě naplánovat tak, aby se řidič na trase nesetkal s nežádoucími komplikacemi. Hladký průběh nadměrné přepravy do značné míry závisí na odbornících z logistického oddělení dané firmy. Některé zakázky dokonce probíhají ve spolupráci s PČR, ministerstvem dopravy či jinými orgány.

Těžký náklad se přepravuje v předem smluveném termínu

Nadrozměrné zásilky není možné přepravit “jen tak”. Dopravce si nemůže dovolit zbytečné zdržování a musí akci naplánovat tak, aby probíhala na minutu přesně. Proto se zakázky domlouvají i několik týdnů předem. Představa, že zavoláte specializované firmě a za pár hodin začne nadrozměrná doprava, je poněkud mylná.

Obraťte se na Easy Logistics

Volba spolehlivého a zkušeného partnera má větší význam, než jste si možná doposud mysleli. Chcete-li, aby se vaše nadrozměrná zásilka dostala do cíle co nejrychleji a ve stoprocentním stavu, kontaktujte profesionály Easy Logistics. Více se přepravě nákladů dozvíte na www.easylogistics.cz.