Proč spolupracovat s pracovní agenturou?

Sháníte kvalifikovanou pracovní sílu, ale nedisponujete vlastním personálním oddělením? Řešení je prosté – jednoduše tuto činnost outsourcujte na pracovní agenturu. Výhody takové spolupráce oceníte vy i vaši budoucí zaměstnanci. Proč se nábor prostřednictvím odborníků vyplatí a jak poznáte, že jste si správně vybrali?

Kompletní náborový servis

Ať už je vaším požadavkem práce na HPP, brigádníci nebo dočasné přidělení zaměstnanců, vhodně zvolená pracovní agentura zařídí vše potřebné a ušetří vám spoustu času i starostí. Agenturní zaměstnávání je pro spoustu firem mnohem výhodnější i finančně. Nebudete nuceni zřizovat vlastní personální oddělení a hledat specialisty, kterým byste možná ani nemohli plně vytížit. Úspora personálních nákladů může být vskutku vysoká. Mezi další výhody agenturního zaměstnávání patří flexibilita a možnost snadného ukončení pracovního poměru. V České republice však působí přes tři tisíce registrovaných pracovních agentur, a proto je důležité věnovat pozornost referencím.

Jak poznáte, že jste si vybrali správně?

Pracovní agentura musí pochopit vaše požadavky a následně je aplikovat v rámci náboru zaměstnanců. V lepším případě vám pomůže definovat profily potřebných pracovníků – sami zaměstnavatelé si totiž často nejsou jistí, jací kandidáti jsou pro danou pozici ideální. Ještě než si s pracovní agenturou „plácnete“, ptejte se na její standardní procesy související s hledáním zaměstnanců a nezapomeňte se informovat o tom, jak dlouho obvykle hledání pracovníků trvá. Obecně je efektivnější spolupracovat s pracovní agenturou, která působí spíše lokálně (regionálně). Jako příklad lze zmínit pracovní agenturu České Budějovice a okolí – EVARS s.r.o., která se specializuje na pracovníky v oboru strojírenství. V tandemu s kvalitní pracovní agenturou najdete zaměstnance, které vaše firma potřebuje, mnohem rychleji a bez zbytečných komplikací. Kontakt na odborníky z českobudějovické personálky EVARS najdete na evars.cz.

Publikováno: 23. 09. 2022

Kategorie: Práce

Autor: admin