Italové se při obchodování angličtině vyhýbají. Naučte se italsky!

Plánujete expanzi na italský trh a netušíte, do čeho jdete? Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, které se vám budou při obchodování s horkokrevnými Italy hodit. Připravte se na to, že vám v rámci přípravy nemusí stačit výuka angličtiny

V jakém duchu se nesou obchodní transakce s Italy?

Pro italské firmy je typické poměrně zdlouhavé jednání, komplikovaná komunikace a časté přerušování. Obrňte se trpělivostí a připravte se na charakteristickou nesystematičnost, emoce, chaos a mnohdy jakousi nadřazenost ze strany italského obchodního partnera. Italská kultura je úplně jiná než ta naše a nevyplácí se vsázet na přímočaré rozhovory. Italové preferují otevřenost, uvolněné tempo jednání a osobní kontakt. Množství italských subjektů raději spolupracuje až po delší známosti s partnerem. Zároveň nepodceňujte módní trendy – Italové posuzují obchodní partnery i na základě zevnějšku a potrpí si na perfektně padnoucí oblek a vyleštěné boty. Při rozhovoru nediskutujte o náboženství, magii a v žádném případě se nevyjadřujte negativně o Itálii.

Angličtina vám nemusí stačit

Máte za to, že se obejdete bez znalostí italštiny? Budete-li mít štěstí, tak ano, nicméně angličtina je běžná jen pro větší severoitalské firmy (a to navíc tzv. „italská angličtina“). Italové raději komunikují ve své rodné řeči. Chcete-li na své obchodní partnery udělat dojem, naučte se italsky. Výuka italštiny přitom není tak složitá a dá se zvládnout relativně rychle. V tomto ohledu vám pražská jazyková škola Lingua Sandy, která nabízí efektivní vzdělávání pod taktovkou špičkových lektorů. Díky propracované metodice výuky dosáhnete skvělých výsledků velmi rychle. Výuka jazyků je vhodná pro naprosté začátečníky i mírně a středně pokročilé. Další informace najdete na www.ligua-sandy.cz.

Publikováno: 25. 12. 2015

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: jak obchodovat s italy | obchodování s itálií